Application Insights zobrazují zdraví aplikace v reálném čase

Miroslav Holec

Miroslav Holec

Publikován 11. dubna 2016 , aktualizace: 30. dubna 2016 | Azure

Tento článek je starší 18 měsíců a je proto možné, že popisuje postupy nebo technologie, které v uplynulé době mohly doznat výraznějších změn. Názory a myšlenky v tomto článku již nemusí vyjadřovat současné stanovisko autora nebo autorů. Článek byl napsán 11. dubna 2016.

Posledním důvodem, proč někteří vývojáři upřednostňovali službu New Relic před diagnostikou Application Insights byla absence diagnostiky v reálném čase. Tato funkce je nyní dostupná všem vývojářům v rámci beta verze Application Insights SDK. Funkce je kvůli minimálnímu zpoždění (řády stovek milisekund) označována jako Near-Real-Time.

.NET Core

Nová podzimní školení .NET Core a Entity Framework Core

Chcete se dozvědět o novinkách v moderním vývojářském stacku (ASP).NET Core a Entity Framework Core? Připravil jsem krátká úderná školení, ve kterých se zaměřím na nové aspekty těchto technologií. Žádná omáčka a žádné opáčko toho, co už znáte. Prostě jen to nové.

Dlaždice Live Stream byla v Application Insights už od konference Build 2016, nicméně její účel byl trochu záhadou. Dokonce několik dní po konferenci služba nebyla dostupná. To se již naštěstí změnilo:

Live Stream available for everyone

Instalace nového SDK

Pro podporu služby Live Stream je nutné instalovat beta verzi Application Insights SDK s označením 2.1.0-beta1. Ostatně o tom informuje i blade ve službe Application Insights. Pro instalaci beta verze je nutné zaškrtnout v Nuget Package Manageru možnost Include prerelease.

Instalace prelease sdk

NRT diagnostika

Po nasazení se okamžitě zpřístupní nové grafy ve službě Application Insights. Krátce po nasazení nemusí diagramy fungovat korektně v prohlížeči Google Chrome ale po několika minutách by měl vývojář získávat nepřerušovaně průběžná data z aplikace.

Diagnostika Server Health zatím není dostupná pro webové aplikace nasazené v prostředí Azure Web Apps. Podporu prostředí Web Apps mají vývojáři v backlogu ale konkrétní termín dokončení zatím ještě není stanoven.

Live Stream NRT

Application Insights Telemetry Stream

Další související novinkou je add-on, který dokáže zobrazovat v téměř reálném čase všechny odesílané telemetrie. Výhodou je tak možnost sledovat stav aplikace bez potřeby přístupu do Azure portálu.

Add-On lze nainstalovat jako NuGet balíček:

Install-Package ApplicationInsights.Stream -Pre

AI Stream (zdroj: https://github.com/AlexBulankou/ai-stream/)

Performance

Po nasazení verze s novým SDK 2.1.0-beta1 jsem zpozoroval nepatrně vyšší spotřebu paměti ale po konzultaci s vývojáři se zatím nepotvrdilo ani nevyvrátilo, že je za to SDK přímo zodpovědné.

live-stream-beta-2-1-0

Vyzkoušeli jste už Application Insights? Podělte se o své zkušenosti v diskusi...

Zeptejte se


Školení webového vývoje

Krátká a úderná školení zaměřená na skutečné novinky ve světě webového vývoje.

DatumNázev školeníMístoDélkaCenaStav
08.10.2018Infrastruktura ASP.NET CorePraha3 h.1 500 KčVolná místana registraci ⇒
08.10.2018Úvod do Entity Framework CorePraha4 h.1 900 KčVolná místana registraci ⇒
09.10.2018RESTful Web API s ASP.NET Core MVCPraha3 h.1 500 KčVolná místana registraci ⇒
09.10.2018Diagnostika aplikací s App insightsPraha4 h.1 900 KčVolná místana registraci ⇒

HOLEC, Miroslav. Application Insights zobrazují zdraví aplikace v reálném čase. Azure & ASP.NET Core Blog [online]. Praha: Miroslav Holec, ©2010-2016. Poslední změna článku 30.4.2016 [vid. 2018-09-19]. Dostupné z: https://www.miroslavholec.cz/blog/application-insights-zobrazuji-zdrav-aplikace-v-realnem-case