Kontaktujte mě +420 773 272 767
mirek@miroslavholec.cz
Miroslav Holec

Miroslav Holec

ASP.NET Core RESTful Web API
TechEd - DevCon 2017

Miroslav Holec

Miroslav Holec

Publikován 18. května 2017 | Webový vývoj, Přednášky

Tento článek je starší 18 měsíců a je proto možné, že popisuje postupy nebo technologie, které v uplynulé době mohly doznat výraznějších změn. Názory a myšlenky v tomto článku již nemusí vyjadřovat současné stanovisko autora nebo autorů. Článek byl napsán 18. května 2017.

ASP.NET Core je silným frameworkem, pomocí něhož dokážete vedle webových aplikací stavět i RESTful aplikační rozhraní a servírovat klientům data dle své potřeby. Přijďte se podívat, co všechno ASP.NET Core poskytuje pro tvorbu Web APIs nebo jak snadno migrovat vaše současná Web APIs napsaná v ASP.NET MVC 5.

Témata

  • Historie webových API
  • Implementace v ASP.NET Core
  • Rozdíly mezi ASP.NET Web API a ASP.NET Core

Tagy: Routing, HTTP Verbs, HttpPatch, ModelState, Async, CORS, Swagger, Versioning

Prezentace a dema ke stažení

Odkazy a nástroje

Chcete ušetřit čas a mít přehled o nejdůležitějších novinkách týkajících se všeho kolem .NET Core? Vyzkoušejte zdarma Dotnet News, pečlivý výběr novinek, které pravidelně píšu a rozesílám vývojářům e-mailem.

Zeptejte seHOLEC, Miroslav. ASP.NET Core RESTful Web API @ TechEd - DevCon 2017. Azure & ASP.NET Core Blog [online]. Praha: Miroslav Holec, ©2010-2017. Poslední změna článku 18.5.2017 [vid. 2018-12-13]. Dostupné z: https://www.miroslavholec.cz/blog/asp-net-core-rest-web-api-teched-devcon-2017