=

Black Friday + Cyber Monday a výhodné licence software pro vývojáře

Koncem listopadu nabízí mnoho firem výhodné licence nebo roční předplatné. Sám jsem mnoho licencí nakoupil právě během těchto akcí a těším se jejich užitečnosti do dnešního dne. Níže je seznam všeho, co by se vývojářům mohlo hodit.

Pluralsights Nevyčerpatelný zdroj inspirace. Videoarchiv obsahuje tisíce kurzů, které se věnují i platformě .NET.

Udemy Tato videoplatforma nyní nabízí veškeré kurzy za zvýhodněnou cenu 10 babek. Jsou zde již i kurzy týkající se .NET 6 a .NET 7.

VueMastery Videoarchiv zaměřený na vývojáře, kteří se chtějí naučit používat framework Vue. Pěkné grafické zpracování kurzů. Obsahuje návody pro Vue2 a Vue3.

Ecamm Live Asi o milion procent lepší alternativa oproti OBS. Umožňuje streamovat nebo vytvářet video s podporou pokročilých funkcí. Oproti OBS je intuitivní, přehledný a se skvělým obrazovým výstupem.

LastPass Správce hesel v cloudu. Nabízí zvýhodněné předplatné pouze pro nové uživatele a lze provést i aplikaci na rodinné předplatné. Díky tomu lze vybraná hesla sdílet v rodině, jiná mít soukromě.

Skylum Rozšíření pro foto editory. Používám to jako rozšíření nativní aplikace fotky, ale funguje i pro Adobe. Velmi užitečné. Nástroj je postaven na AI, takže řadu úprav zvládne software bez sloužité práce s maskami.

Parallels Desktop Windows na Macu. Od nedávna včetně podpory M1. Pro někoho, kdo nutně potřebuje Windows asi nepostradatelné.

Tower GUI pro práci s Gitem. Ocení někdo, kdo častěji brouzdá repositáři a nechce pro tyto účely používat Rider nebo VS.

CleanMyMac X Nástroj, který umí udržovat mac čistý. Likviduje složky, které po sobě občas nezameteou jiné programy, umí odhalit velké a nepoužívané soubory, zvládá pročistit paměť i nalézt soubory, které představují hrozbu pro systém.

Affinity Celá sada produktů je ve slevě. Osobně používám Designer jako plnou náhradu za Photoshop a Publisher pro vytváření printů. Teď byla vydána čerstvě nová generace produktů.

Adobe Produkty Adobe už moc rád nemám, protože jejich systém předplatného mi nevyhovuje. Ale pokud někdo využije některý z nabízených balíčků, pak se hodí zmínit, že i Adobe nabízí vysoké slevy na roční předplatné.

DxO Nabízí profesionální software pro práci s RAW formátem. Kdo potřebuje editovat fotografie, toto je alternativa k Affinity nebo předraženému Adobe.

Movavi Zvýhodněné balíčky na software pro práci s videem. Využijete, pokud například tvoříte instruktážní videa. Chcete-li jen Movavi Editor, je výhodnější se jen registrovat do newsletteru a tím získat slevu na licenci. Já jsem nedávno Movavi začal používat místo pomalé Camtasie.

iStatMenus Utilitka přidává do menubaru systémové informace o teplotě procesoru, operační paměti a další technické informace. Mně se líbí indikátor stavu sítě a lepší ukazatel napájení baterie.

DevUtils Desktopová aplikace, která v sobě zahrnuje kolem 50 různých utilitek týkající se kódování, převodů času nebo jednotek, JWT, regulárních výrazů, minimalizace a čištění CSS, atd.

Proxyman Přehledná debugging proxy pro vývojáře. Placená verze poskytuje řadu dalších funkcionalit oproti verzi, která je zdarma.

PDFSam Nástroj pro práci s PDF. Používám nejčastěji na rozdělování větších PDF a knih. Placená verze umí i pokročilejší funkce.

NordVPN Asi nejrozšířenější VPN služba. Předplatné je založené na roční platbě. Kdo VPN používá alespoň jednou do měsíce, asi jasná volba. Jinak je to cenově i tak docela drahé.

Z jiného soudku

Ještě bych zmínil zajímavé nabídky, které nesouvisí s vývojem software, ale mohou vývojáře zaujmout, protože jsou hračičkové.

ReasonStudios Balíček aplikací pro vývoj hudby. Skládá se z hlavní jednotky Reason, do které lze zapojovat další instrumenty, obsažené již v balíčku Reason+. Součástí předplatného jsou i zvukové banky.

MyHeritage / 23andMe DNA testy, které jsou v podání MyHeritage zaměřené především na původ, v případě 23andMe na pokročilejší diagnostiku. 23andMe porovnávají sekvenovanou DNA s různými studiemi a upozorňují na různé vlastnosti nebo hrozby. Nevím jak MyHeritage, ale 23andMe umožňují stáhnout surová data a použít je v dalších analytických nástrojích.

Zvažujete-li nákup aplikací, je právě nejlepší doba. V pondělí, 28. listopadu bude Cyber Monday, během kterého se objeví slevy na licence dalšího software. Sledujte tedy stránky oblíbených produktů. Třeba ušetříte na kafe.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

24. 11. 2022

RestApi.CZ

Kompletní průvodce Designem REST API

Přečíst restapi.cz


kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading