Slovenská verzeSlovensky

Entity Framework Performance Tuning v Praze

Entity Framework je dnes součástí většiny moderních aplikací. Vývojářské týmy velmi rychle přišly na chuť objektově relačnímu mapování, které umožňuje rychle a efektivně pracovat s aplikačními daty. Bohužel neznalost chování ORM s sebou často přináší také výkonnostní potíže. Věděli jste, že někdy stačí dva řádky kódu pro zrychlení algoritmů třeba až o 50 násobek?

Miroslav Holec

Miroslav Holec

4. března. 2016
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

Internet je dnes plný tipů a triků na zvýšení výkonnosti Entity Frameworku. Na základě mnohaletých zkušeností jsem ale zjistil, že v této oblasti vznikla také řada nepravdivých bludů. Vývojáři se pod vidinou performance tuningu příliš často zaměřují na otázku co ve své aplikaci změnit, ale již neřeší proč takovou změnu udělat a jaké jsou její důsledky. Rozhodl jsem se proto uspořádat večerní školení, na kterém představím klíčové otázky související s výkonností Entity Frameworku.

Během 3 hodin představím téměř 30 hledisek, které mají vliv na výkonnost a ukážu jak s těmito oblastmi nakládat a za jakých okolností by vás měly zajímat. Řadu z nich doplním o ukázky aplikačního kódu, na kterých budou zřetelně vidět výkonnostní rozdíly. Chybět nebude ani pohled na oblíbené nástroje pro profilování SQL dotazů odcházejících z vašich aplikací.

Ať už řešíte výkonnostní potíže nebo chcete jen předejít problémům a nabídnout uživatelům větší požitek z aplikací skrze jejich vyšší rychlost, přijďte na mé večerní školení v Praze, které se bude konat 11. 5. 2016 od 17 hodin.


👨‍🎓 Termíny školení

ASP.NET Core se dočkal již své třetí verze a nabízí řadu možností pro vývoj webových aplikací a služeb. I v roce 2020 mám vypsané termíny na nejrůznější témata od základů .NET Core přes vývoj REST API až po mikroslužby pomocí gRPC.

Termín Místo
🍀 Vývoj aplikací v ASP.NET Core březen 2020 Praha více
🍀 Microservices v ASP.NET Core gRPC březen 2020 Praha více
🍀 Vývoj REST API v .NET Core březen 2020 Praha více
🍀 Tipy a triky pro ASP.NET Core březen 2020 Praha více
Loading
Otevřít chat
Školení 2020
👍 Vývoj aplikací v ASP.NET Core
👍 Vývoj REST API v .NET Core
👍 Microservices v ASP.NET Core gRPC
👍 Tipy a triky v ASP.NET Core

Miroslav Holec - Instagram