Slovenská verzeSK

Entity Framework Performance Tuning v Praze

Entity Framework je dnes součástí většiny moderních aplikací. Vývojářské týmy velmi rychle přišly na chuť objektově relačnímu mapování, které umožňuje rychle a efektivně pracovat s aplikačními daty. Bohužel neznalost chování ORM s sebou často přináší také výkonnostní potíže. Věděli jste, že někdy stačí dva řádky kódu pro zrychlení algoritmů třeba až o 50 násobek?

Miroslav Holec

Miroslav Holec

4. března. 2016
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

👨‍🎓 Nové školení EF Core pro rok 2020

Školení nejnovější verze Entity Framework Core přímo u Vás ve firmě. Naučíte se používat EF Core v celém životním cyklu aplikace od vytvoření modelu, změn v podobě migrací až po dotazování a profilování databázových dotazů.

Více o školení Entity Framework Core

Internet je dnes plný tipů a triků na zvýšení výkonnosti Entity Frameworku. Na základě mnohaletých zkušeností jsem ale zjistil, že v této oblasti vznikla také řada nepravdivých bludů. Vývojáři se pod vidinou performance tuningu příliš často zaměřují na otázku co ve své aplikaci změnit, ale již neřeší proč takovou změnu udělat a jaké jsou její důsledky. Rozhodl jsem se proto uspořádat večerní školení, na kterém představím klíčové otázky související s výkonností Entity Frameworku.

Během 3 hodin představím téměř 30 hledisek, které mají vliv na výkonnost a ukážu jak s těmito oblastmi nakládat a za jakých okolností by vás měly zajímat. Řadu z nich doplním o ukázky aplikačního kódu, na kterých budou zřetelně vidět výkonnostní rozdíly. Chybět nebude ani pohled na oblíbené nástroje pro profilování SQL dotazů odcházejících z vašich aplikací.

Ať už řešíte výkonnostní potíže nebo chcete jen předejít problémům a nabídnout uživatelům větší požitek z aplikací skrze jejich vyšší rychlost, přijďte na mé večerní školení v Praze, které se bude konat 11. 5. 2016 od 17 hodin.


Diskuse

Loading