Slovenská verzeSK

IT breaks v Anywhere

V závalu povinností se teprve dnes dostávám k tomu, abych alespoň v krátkosti napsal o mé zkušenosti s IT Breaks ve společnosti Anywhere. Je to asi 14 dní co jsem navštívil ranní přednášku Agilní vývoj, extrémní programování a TDD na které přednášel Karel Smutný. Pocity?

Miroslav Holec

Miroslav Holec

23. března. 2015
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

Pocity z IT breaku

Anywhere celkem pravidelně vyhlašují ranní IT breaky pro profesionály z oblastí, kterým se dlouhodobě věnují. Mají pro tento účel místnost pro cca 40 lidí, běžnou výbavu učebny a drobné občerstvení pro účastníky. Přednášející jsou interní zaměstnanci firmy ale i externisté, se kterými se jim dobře spolupracuje. Délka IT breaků je zhruba 2 hodiny ale v případě zájmu se smluvený čas přetahuje.

Konkrétní přednáška, na které jsem byl, měla jednoduchou strukturu (v podstatě cca 5 bodů na programu) a samotný průběh byl dost dynamický a z velké části probíhal formou debaty. Tomu patří rozhodně plus, protože účastníci mají samy možnost rozhodnout o tom jak se přednáška vyvine. Předpokladem pro takovou volnost je samozřejmě přednášející s praxí v celé oblasti a jeho samotná ochota dát účastníkům prostor k diskusi. V tomto ohledu má Karel Smutný velké plus, protože všechny tyto předpoklady naplňuje.

Přínos celé akce je zřejmý. Jako účastník se něco nového dozvím, získám základní pohled na oblast, kterou zatím nemusím nutně ovládat a dostávám i příležitost pokračovat skrze další kurzy, které jsou komplexnější a placené. Tím se vlastně dostáváme k přínosu pro pořadatele akce. Jednak je to skvělý způsob jak upozornit na chystaná školení a jednak je to i efektivní způsob budování brandu.

Anywhere v tomto ohledu dělají dobrou práci, protože po celou dobu akce není účastník vůbec do ničeho nucen, není bombardován žádnou reklamou nebo spoty. Zkrátka myšlenka akce spočívá v tom, vzbudit v účastníkovi pocit, že tahle oblast by ho měla vážně zajímat. Každý alespoň trochu pragmatický člověk už si je schopen domyslet, jestli chce získat v oblasti větší přehled a sám se může přihlásit na některé navazující školení.

Co dodat

Jako účastník jsem měl trochu možnost pochytit typ návštěvníků celé akce a ono z logiky věci vychází, že typický návštěvník je nejčastěji někdo, kdo má zájem na sobě pracovat nebo někdo, koho trápí problém spjatý s tématem breaku. Překvapuje mě, že IT breaks nedělá více společností, protože jejich potenciál není jen oblasti vzdělávání. Čistě vývojářská společnost může tyto IT breaks využít například k nalákání potenciálních uchazečů o zaměstnání nebo touto cestou vzbudit větší zájem o vlastní produkt. Náklady na uspořádání akce jsou naprosto směšné (jak z hlediska přípravy breaku tak marketingu). Přeci jen jednu místnost a technologické vybavení většina firem v tomto oboru má. Věřím, že zmínění Anywhere se nemusí ani příliš snažit aby IT break naplnily. Koneckonců já sám jsem kurz našel jen proto, že jsem se zrovna o danou oblast více zajímal a trochu Googlil.


Diskuse

Loading