Slovenská verzeSK

Jak ušetřit 7 GB místa po čerstvé instalaci Win 8.1

Při každé instalaci řeším stále to samé dokola. Kupuji si stále větší SSD ale ani s 250 GB mi nepřijde normální zahodit 7 GB po čerstvé instalaci jen kvůli dvěma zcela zbytečným funkcím. Řeč je o hiberfil.sys a pagefile.sys

Miroslav Holec

Miroslav Holec

17. listopadu. 2014
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

Stránkovací soubor

Pokud potřebuji dostatek operační paměti, koupím si tu fyzickou. Nechci používat pomalé stránkovací soubory. Pokud nainstaluji Win 8.1. na PC s 16 GB operační paměti, není mi jasný, proč si Win implicitně stejně pagefile vytváří.

  1. right click na this PC
  2. advanced system settings
  3. performance settings
  4. advanced tab
  5. change virtual memory
  6. odchecknu automatically manage... a vyberu "no paging file"

Ušetřeno 1.7 GB po čerstvé instalaci

Hibernace

Já rozlišuji dva stavy počítače (1 a 0). Buď je zapnutý, nebo vypnutý. Cokoliv mezitím je zbytečnost. Pokud od PC odejdu na chvíli, jednoduše ho zamknu a nechám spuštěný, pokud na delší dobu, vypnu ho. Zapnutí a vypnutí PC trvá pár vteřin. K čemu je dobrá hibernace? Kvůli zachování rozdělané práce? Dnes už se umí většina nástrojů (které používám) spustit a uchovat si do určité míry předešlý stav. Upřímně, od rozepsaného dokumentu ve Wordu snad nikdo naivně nedejde jen tak, že zaklapne víko.

  1. Spustím CMD jako správce
  2. Odpálím příkaz powercfg.exe /hibernate off

Ušetřeno 5.0 GB po čerstvé instalaci


Diskuse

Loading