Slovenská verzeSK

Konzolová aplikace pro examples

V minulosti jsem si nové featury zkoušel tak, že jsem psal složité projekty. To znamenalo, že jsem 80 % času strávil psaním stále toho samého a pouze 20 % času jsem si reálně zkoušel nové features. Nejsnazší cesta, jak si zkusit něco nového je napsat konzolovou aplikaci a rovnou se zaměřit na konkrétní aspekt. Dělat ale pro každý příklad jinou konzolovou aplikaci a pak později složitě hledat na disku tu správnou je silně nepraktické. Proto jsem si udělal konzolovou aplikaci, ve které si můžu generovat příklady a přepínat mezi nimy přepsáním jednoho řádku. Příklady pak mohou sdílet kód ve společné Library a já jsem tak odstíněný od psaní něčeho, co už jsem v minulosti psal.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

18. října. 2014
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

Popis aplikace

Popis Licence
GitHub Console Exampler

Jak aplikaci použít

  • Vytvořím si nový adresář pro příklady, například MyNewExample
  • Následně vytvořím startovací třídu v tomto adresáři, např.: MyNewExample.cs

A pak už jen kdykoliv spustím tuto třídu voláním z Program.cs

var launcher = new Launcher<MyNewExample>();

Podrobnější dokumentace je na GitHub

Jak to funguje

Program.cs funguje v podstatě jako zavaděč spuštěče, třídy Launcher.cs. Jeho úkolem je nastavit logování a vytvořit instanci spouštěče. Od spouštěče si dále převezme informace o programu (property a zároveň třída ProgramInfo) a tyto informace vypíše do konzole. Nakonec spustí program pomocí metody Start() třídy Launcher.cs.

Logování chyb

Pokud dojde k chybě v programu (během vykonání metody Launcher.Start()), pak se tato chyba vypíše na konzoli a zapíše do logovacího souboru ve složce Logs.

A to je vlastně vše. Nic více tento jednoduchý program neumí (a vlastně ani nepotřebuje).


Diskuse

Loading