Konzolová aplikace pro examples

Miroslav Holec

Miroslav Holec

Publikován 18. října 2014 , aktualizace: 29. března 2016 | Devtips

Tento článek je starší 18 měsíců a je proto možné, že popisuje postupy nebo technologie, které v uplynulé době mohly doznat výraznějších změn. Názory a myšlenky v tomto článku již nemusí vyjadřovat současné stanovisko autora nebo autorů. Článek byl napsán 18. října 2014.

V minulosti jsem si nové featury zkoušel tak, že jsem psal složité projekty. To znamenalo, že jsem 80 % času strávil psaním stále toho samého a pouze 20 % času jsem si reálně zkoušel nové features. Nejsnazší cesta, jak si zkusit něco nového je napsat konzolovou aplikaci a rovnou se zaměřit na konkrétní aspekt. Dělat ale pro každý příklad jinou konzolovou aplikaci a pak později složitě hledat na disku tu správnou je silně nepraktické. Proto jsem si udělal konzolovou aplikaci, ve které si můžu generovat příklady a přepínat mezi nimy přepsáním jednoho řádku. Příklady pak mohou sdílet kód ve společné Library a já jsem tak odstíněný od psaní něčeho, co už jsem v minulosti psal.

.NET Core

Nová podzimní školení .NET Core a Entity Framework Core

Chcete se dozvědět o novinkách v moderním vývojářském stacku (ASP).NET Core a Entity Framework Core? Připravil jsem krátká úderná školení, ve kterých se zaměřím na nové aspekty těchto technologií. Žádná omáčka a žádné opáčko toho, co už znáte. Prostě jen to nové.

Popis aplikace

PopisLicence
GitHubConsole Exampler

Jak aplikaci použít

  • Vytvořím si nový adresář pro příklady, například MyNewExample
  • Následně vytvořím startovací třídu v tomto adresáři, např.: MyNewExample.cs

A pak už jen kdykoliv spustím tuto třídu voláním z Program.cs

var launcher = new Launcher<MyNewExample>();

Podrobnější dokumentace je na GitHub

Jak to funguje

Program.cs funguje v podstatě jako zavaděč spuštěče, třídy Launcher.cs. Jeho úkolem je nastavit logování a vytvořit instanci spouštěče. Od spouštěče si dále převezme informace o programu (property a zároveň třída ProgramInfo) a tyto informace vypíše do konzole. Nakonec spustí program pomocí metody Start() třídy Launcher.cs.

Logování chyb

Pokud dojde k chybě v programu (během vykonání metody Launcher.Start()), pak se tato chyba vypíše na konzoli a zapíše do logovacího souboru ve složce Logs.

A to je vlastně vše. Nic více tento jednoduchý program neumí (a vlastně ani nepotřebuje).

Zeptejte se


Školení webového vývoje

Krátká a úderná školení zaměřená na skutečné novinky ve světě webového vývoje.

DatumNázev školeníMístoDélkaCenaStav
08.10.2018Infrastruktura ASP.NET CorePraha3 h.1 500 KčVolná místana registraci ⇒
08.10.2018Úvod do Entity Framework CorePraha4 h.1 900 KčVolná místana registraci ⇒
09.10.2018RESTful Web API s ASP.NET Core MVCPraha3 h.1 500 KčVolná místana registraci ⇒
09.10.2018Diagnostika aplikací s App insightsPraha4 h.1 900 KčVolná místana registraci ⇒

HOLEC, Miroslav. Konzolová aplikace pro examples. Azure & ASP.NET Core Blog [online]. Praha: Miroslav Holec, ©2010-2014. Poslední změna článku 29.3.2016 [vid. 2018-09-19]. Dostupné z: https://www.miroslavholec.cz/blog/konzolova-aplikace-pro-examples