Slovenská verzeSK

Nové školení REST API Design

Praxe ukazuje, že vývojáři mají reálné problémy s návrhem použitelných REST API. Rozhodl jsem se proto odtrhnout původní krátkou kapitolku o návrhu RESTful API z jednoho mého školení a věnovat tomuto tématu kompletně celý den. Zároveň tímto krokem získávám ve školení zaměřeném na vývoj REST API více prostoru pro jiná užitečná témata. Nyní mám tedy zřejmě nekomplexnější sérii kurzů, která se věnuje problematice REST API v NET Core.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

14. října. 2019

REST API Design - o čem školení je?

Zbrusu nové školení se věnuje architektonickému stylu REST. Klade důraz na terminologii REST služeb, konvence a správné použití HTTP protokolu pro vývoj REST API. Školení se zaměřuje na princip specification-first a návrh RESTového API s využitím Open API specifikace bez toho, aniž byste museli napsat jediný řádek zdrojového kódu. Věnuje se nejen návrhu klasických REST endpointů, ale i oblasti zpracování chyb, bezpečnosti nebo například cachování a autentizaci. Část školení je vyhrazena i tématu asynchronních REST API, které oceníte zejména při návrhu mikroslužeb.

I tentokrát je mé školení rozděleno na dopolední blok plný praktických ukázek a tradiční odpolední workshop, během kterého si nástroje prakticky osaháte. Ze školení odejdete s novými znalostmi, ukázkovým i vlastním projektem a hromadou odkazů na související zdroje. Cena celodenního školení je jako vždy 21.000 Kč bez DPH a objednávat jej můžete online nebo mi prostě napsat či zavolat.

Pohled na aktuální portfolio kurzů

V současné době mohu firmám nabídnout velmi ucelený balíček kurzů, který se věnuje oblasti REST API od úplných základů až po návrh architektury a autentizace pomocí ASP.NET Core. Všechna má školení jsou jednodenní a lze je absolvovat nezávisle na sobě. Největší synergii ale získáte kombinací celé řady:

  1. Vývoj aplikací v ASP.NET Core 3.0 principy pro vývoj webových aplikací v ASP.NET Core
  2. REST API Design návrh RESTful API dle současných trendů a doporučení
  3. Vývoj REST API v ASP.NET Core 3.0 vývoj REST služeb s pomocí MVC v ASP.NET Core
  4. Architektura REST API v ASP.NET Core návrhové vzory a osvědčené postupy z praxe
  5. Autentizace REST API v ASP.NET Core autentizační a autorizační mechanismy pro RESTová API

Pokud již například znáte základy práce v ASP.NET Core a potřebujete se naučit vytvářet REST API, můžete zkombinovat dvě školení zaměřená na design a vývoj REST API. Jestliže řešíte pouze otázky kolem autentizace, bude Vám sedět téma Autentizace REST API v ASP.NET Core.

Přecházíte-li z .NET Frameworku na .NET Core a chcete dělat RESTová API, můžete zkombinovat všech 5 školení a během jednoho týdne se tak naučit kompletně celou problematiku kolem ASP.NET Core, návrhu REST služeb až po architekturu a autentizaci.


Diskuse

Loading