Kontaktujte mě +420 773 272 767
mirek@miroslavholec.cz
Miroslav Holec

Miroslav Holec

Podívejte se na 5 přednášek z DevOps Bootcamp 2018

Miroslav Holec Robert Haken

Miroslav Holec & Robert Haken

Publikován 22. června 2018 | Zákulisí a rozvoj

Minulý týden se konala konference DevOps Bootcamp, kterou organizovala firma HAVIT s pomocí Microsoftu. Právě v prostorách českého Microsoftu měli účastníci příležitost poslechnout si několik velmi zajímavých přednášek. Co více, HAVIT dokázal během jediného týdne shromáždit záznamy z přednášek a podívat se na ně tak může každý.

Program konference je stále k dispozici na oficiální stránce devopsbootcamp.cz. Všechny přednášky jsou dostupné na HAVIT YouTube kanálu avšak pro líné kůže jako jsem já dávám seznam přednášek rovnou sem.

Novinky ve VSTS (Michael Juřek)

TFS a VSTS postupují velkou rychlostí vpřed. Přednáška je shrnutím nejzajímavějších novinek týkajícícíh se řízení životního cyklu vývoje pomocí cloudového VSTS nebo nové on-premise verze TFS 2018. Nové vlastnosti se týkají zejména automatizací procesů (build, release), ale nejenom jich. Využít můžete též tradiční závěrečnou sekci "zeptejte se na co chcete".

Kubernetes (AKS), VSTS, ACR, Helm (Valdemar Zavadský)

Migrace z VSTS do VSTS - praktické zkušenosti (Jiří Kanda)

  1. května 2018 jsme HAVIT zmigrovali z on-premise TFS do VSTS. Přes sto projektů, 40 000 work-items, přes dvacet vývojářů. Přijďte se podívat, jak to celé probíhalo - přípravy, potíže, poznatky z boje, výsledek.

Application Inights - Logování a diagnostika aplikací (Já)

Dostala se vám do rukou aplikace, která si žije svým životem? S Application Insights můžete odhalit její nejtemnější stránky, které vás nenechají spát. Ukážu vám, jak snadno dostat aplikaci pod kontrolu s diagnostickou službou Application Insights.

Infrastructure as a Code (Tomáš Kubica)

Nezapomínejte na Ops ve zkratce DevOps. Jak provést kompletní nasazení IaaS i PaaS v Azure, konfiguraci parametrů, certifikátů i hesel bezpečným způsobem, instalaci balíčků a softwarových komponent a zprovoznění vaší aplikace doslova na kliknutí? V tomto demo si ukážeme imperativní i deklarativní techniky jako jsou ARM šablony, PowerShell DSC, Ansible, startovací skripty a podíváme se na 5 nejčastějších chyb.

Chcete ušetřit čas a mít přehled o nejdůležitějších novinkách týkajících se všeho kolem .NET Core? Vyzkoušejte zdarma Dotnet News, pečlivý výběr novinek, které pravidelně píšu a rozesílám vývojářům e-mailem.

Zeptejte seHOLEC, Miroslav. Podívejte se na 5 přednášek z DevOps Bootcamp 2018. Azure & ASP.NET Core Blog [online]. Praha: Miroslav Holec, ©2010-2018. Poslední změna článku 22.6.2018 [vid. 2018-12-16]. Dostupné z: https://www.miroslavholec.cz/blog/podivejte-se-na-5-prednasek-z-devops-bootcamp-2018