Miroslav Holec

Software & Cloud Architect

miroslavholec.cz / blog / skoleni-aspnet-core-a-entity-framework-core-se-oteviraji

Školení ASP.NET Core a Entity Framework Core se otevírají

Miroslav Holec

Publikován 6. června 2017 | Off-Topic

Technologiím ASP.NET Core a Entity Framework Core je zaslíbená blízká i vzdálenější budoucnost. Vývojáři mají nyní jedinečnou příležitost být u zrodu nových frameworků a vstřebávat postupně všechny jejich nově se objevující vlastnosti. Je to jako rozjíždějící se vlak, do kterého je potřeba včas naskočit. Proto jsem se rozhodl, že těmto technologiím budu věnovat stále více času a vývojářům v Čechách tímto otevírám první kompletní školení ASP.NET Core MVC a Entity Framework Core.

7.8.2017 - 9.8.2017 ASP.NET Core MVC
11.9.2017 - 12.9.2017 Entity Framework Core

Historie se začala psát už včera

O ASP.NET Core už bylo řečeno a napsáno mnoho. Málokdo si však uvědomuje, že tento framework je již použitelný i pro produkční provoz webových aplikací a dokonce na tomto frameworku už nyní vznikají aplikace například z oblasti financí nebo lidských zdrojů.

Entity Framework Core je sice ještě mladý ORM, ale je doslova otázkou týdnů, než bude vydána verze 2.0, která dospěje do fáze všestranné použitelnosti a ve spojení s ASP.NET Core bude synergickou dvojicí pro vývoj webových aplikací.

Školím i co se objeví zítra

Faktem je, že už krátce po vydání RTM verzí se pracuje na verzi další, která přináší obvykle plno zajímavých novinek. Na svých školeních se neomezuji jen na aktuální verzi, ale vysvětluji i funkce, které se v řádu dnů a týdnů objeví ve verzi další. V době školení jsou tyto funkce vývojářům dostupné a obvykle se pouze čeká na to, až vývojáři v Microsoftu odladí připravovanou verzi od drobných chyb.

Má školení jsou tak aktuální a i když se vývojář přihlásí na školení verze ASP.NET Core 1.1, má jistotu, že se dozví všechno i o nových verzích, které budou vydány například jen pár dní před konáním školení.

Praktické pojetí

Školení jsou pojata jako technologická dema doplněná o odborný výklad a prezentace uvádějící určitou problematiku. Nesnažím se pokrýt a zahltit vývojáře vším co daná technologie umí. Koneckonců k tomu velmi dobře slouží dokumentace. Místo toho kladu důraz na praktičnost. Ukazuji jak se věci používají ve skutečných aplikacích a v n-vrstvé architektuře. Seznamuji vývojáře především s tím, proč jsou určité funkce zajímavé a k čemu je lze v praxi použít.

Maximální zaměření na danou problematiku

Mnoho školících středisek má tendenci délku školení natahovat včleněním souvisejících technologií. Já svá školení koncipuji tak, aby se maximálně zaměřovali na to, kvůli čemu vývojář na školení přišel. Na řadu souvisejících technologií tak pouze odkazuji, díky čemuž mi zbývá více času na klíčovou problematiku.

Nově otevírám školení zaměřená na ASP.NET Core a Entity Framework Core, které se uskuteční přes léto v centru Prahy. Podrobné informace naleznete níže.

Potřebujete pomoci?

Líbil se Vám článek? Máte dotaz nebo chcete v této oblasti s něčím pomoci? Neváhejte se na mě obrátit.

mirek@miroslavholec.cz

  • Řešení vývojářských problémů
  • Konzultace
  • Firemní školení a workshopy