Slovenská verzeSK

Vzdělávání v době koronavirové

Ještě nezačal podzim a média nás děsí koronavirem prakticky od rána do večera. Opět se z hodiny na hodinu objevují nové vládní restrikce, které komplikují lidem pracovní život a volnonožcům podnikání. Vývojářské firmy se však potřebují neustále vzdělávat a i v této době řeší různé výzvy a čelí řadě potíží. Rád bych Vám poskytl pohled na to, co můžete v současné době dělat a jak tímto podivným obdobím proplout.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

19. září. 2020

Školení online

Školení byly a vždy budou lépe fungovat v prezenční variantě. Lidský kontakt je v tomto ohledu nenahraditelný. Na druhou stranu z pohledu současné situace nabízí online školení dobrou alternativu. Nemusíte se setkávat ve větším počtu lidí a z pohodlí domova bez nutnosti cestovat se můžete nechat pohodlně proškolit v online formátu. Poslouchat můžete z pohodlí gauče, přičemž prezentaci i kód vidíte pohodlně před sebou na obrazovce. Během školení si můžete dělat screenshoty a poznámky. V rámci praktického cvičení lze vzájemně nasdílet obrazovku nebo mohu převzít řízení a pomoci Vám s programováním. Všechna má školení můžete nyní absolvovat za stejných podmínek v online formátu prostřednictvím aplikace Zoom.

🍀 Přehled mých školení najdete zde

Konzultace online

Řešíte-li různé potíže, lze se domluvit na ad-hoc konzultaci. Ta může proběhnout online pomocí platformy Zoom, takže lze ušetřit opět mnoho času cestováním. Za poslední rok se firmy na online setkávání již zvykly a je pro ně přirozenější než kdy předtím.

🍀 Konzultace lze objednat zde

Architektura aplikací

Mnoho týmů se na mě poslední dobou obrací s žádostí o návrh architektury. Uvědomují si, že to s sebou nese mnoho rozhodnutí, ke kterým chybí často zkušenosti. Efektivnější je tedy v onsite nebo online podobě analyzovat potřeby týmu a seznámit vývojáře s možnostmi, které jsou k dispozici. Na základě analytického setkání mohu vzdáleně připravit architekturu webové služby za velmi krátký čas a výhodných podmínek. Následná online komunikace pak dobře poslouží k předání řešení a konzutování dalších kroků. I v době koronavirové tak můžete do světa vystřelit dokonalé REST API.

🍀 Informace o architektuře aplikací

Code Reviews

Některé týmy dávají přednost samostudiu. Ovšem po čase se dostávají do bodu, kdy ocení další oči, které jejich práci zhodnotí. Code review je super příležitost, jak si nechat zrevidovat aplikaci a nechat si poradit, co lze udělat jinak a lépe. Code review lze provést kompletně na dálku a i zde nás tak dnešní komplikovaná doba neomezuje.

🍀 Více o code-review a konzultacích zde

Přednášky a konference

Konference se taktéž přesouvají do online formátu. Sice přicházíme o možnost se potkat osobně, ale stále můžete načerpat znalosti z pohodlí domova. Obrovská příležitost je to zejména v případě zahraničních konferencí. Ty jsou obvykle přístupné za vysoký poplatek a spojené s nemalými cestovními náklady. Online podoba pořadatelům umožňuje připojit více lidí a tudíž snížit ceny vstupného. Navíc nemusíte cestovat do USA proto, abyste se mohli účastnit řady velkých vývojářských konferencí. Je to vlastně jedinečná příležitost.

Dotnet News

Čtení je zábavné a nakažlivé, ovšem koronavirem se nenakazíte. Píšu již několik měsíců občasník Dotnet News, který doručuji téměř tisícovce vývojářů do mailu. Přidejte se k nim a přihlaste se k odběru vývojářských novinek a zajímavostí.

📰 Přidat se k 850 vývojářům můžete zde

Webináře

Veřejná školení se sice omezují, ale mnoho firem začíná poskytovat různé webináře v online podobě. Za nízké ceny se tak můžete připojit odkudkoliv k tématicky zajímavým webinářům a získat plno užitečných znalostí. Webináře poskytuji i já. Na říjen jsem připravil 4 témata webinářů, na která se můžete přihlásit zdarma.


Loading