✍️ Software a nástroje pro vývoj na macOS, které používám - update 2019

21. října 2019 - Po více než roce je tu další bilancování kolem software a nástrojů, které používám. Vzhledem k tomu, že jsem kompletně přešel na macOS, ponechávám pro porovnání aktivní i původní článek zaměřený původní sadě nástrojů, kterou jsem používal na Windows.

✍️ Pročištění macOS pomocí CleanMyMac X (sleva + zkušenosti)

26. srpna 2019 - Na Windows se mi běžně stávalo, že vlivem experimentování a času se mi počítač zaneřádil tak, že ho kvůli rychlosti bylo nutné přeinstalovat. S macOS podobný problém nemám. Systém je pořád rychlý, přestože čas od času instaluji nové aplikace a následně je likviduji. Jediným neduhem je, že aplikace za sebou často nechávají "stopu" a tu a tam pak zabírají na disku místo soubory, které nejsou potřeba. Naštěstí existuje aplikace CleanMyMac, která podobné neduhy řeší.

✍️ 5+1 důvodů, proč používám při vývoji aplikací terminál

20. srpna 2019 - Občas se mě někdo ptá, jaký smysl má pro mě používat na macOS terminál, když aplikace je za mě schopné spouštět a spravovat IDE (Rider nebo VS Code). Na jednu stranu je to pravda, na druhou stranu má terminál několik dobrých výhod.Další články na blogu

👨‍🎓 Podzimní školení
👍 Změny v ASP.NET Core 3.0
👍 Vývoj REST služeb v .NET Core
👍 ASP.NET Core Blazor