Kontaktujte mě +420 773 272 767
mirek@miroslavholec.cz
Miroslav Holec

Miroslav Holec

CV / Kontakt

Sociální a oborové sítě

Korespondenční adresa

Na Stezce 1328/7, 100 00, Praha 10

Fakturační údaje

Miroslav Holec, Lešetice 4, 262 31, Milín

  • IČ: 719 814 20
  • DIČ: CZ8612221266

Bankovní spojení

  • 2000449130 / 2010 (Fio banka, a.s.)
  • IBAN: CZ2720100000002000449130
  • SWIFT: FIOBCZPPXXX

Aktuální LinkedIn profil | Certifikace (PDF) | English CV

Jsem vývojář, konzultant, lektor a v současné době pomáhám vývojářským týmům z pozice software architekta najít cestu k novým technologiím, postupům a moderním řešením.

Náplní mé práce je neustálé vzdělávání a předávání svého know-how dalším profesionálům formou přednášek, školení, worskshopů nebo krátkodobé integrace do vývojářských týmů. Jsem také organizátorem pravidelných komunitních setkání dotNET Talks. O své práci rád mluvím i píšu. Vyvíjím webové aplikace na platformě Microsoft .NET a pomáhám s návrhem infrastruktury cloudových řešení. Jsem autorem řady open-source projektů a podílel jsem se na vývoji startupů i řízených projektů především z oblastí e-commerce a financí.

Pravidelně přispívám na technická fóra, MSDN blog a různé vývojářské sítě, zejména Stack Overflow, DotNetPortal nebo MSDN technet fórum. Nalézt mě můžete i na sociálních sítích Twitter, Instagram, Facebook a LinkedIn.

Ocenění Microsoft MVP a certifikace

Od roku 2014 se aktivně věnuji i cloudové platformě Microsoft Azure, nad kterou jsem postavil a spravoval již desítky aplikací. Nejen o této oblasti aktivně přednáším na největších českých IT konferencích a v roce 2018 jsem jeden z hlavních organizátorů konference Global Azure Bootcamp v Praze. Za mou aktivní účast a příspěvky v oblasti Microsoft Azure jsem od října 2016 oceněn jako Microsoft Most Valuable Professional.

Rovněž jsem držitelem několika certifikací:

  • Microsoft Certified Solutions Associate - Web Applications
  • Microsoft Certified Solutions Developer - App Builder
  • Microsoft Specialist - Programming in HTML with JavaScript
  • Microsoft Technology Associate - HTML 5 Application Development Fundamentals
  • Microsoft Technology Associate - Database Fundamentals

Microsoft Student Partner

V roce 2014 jsem vstoupil do programu Microsoft Student Partner, v rámci kterého jsem evangelizoval studentskou komunitu. Dva roky poté jsem prezentoval český MSP programu na MSP Summitu v USA a v červnu 2016 jsem byl zvolen jako MSP Lead pro oblast Čechy. V MSP programu jsem pomáhal a podporoval studenty v jejich práci, podílel se na organizaci akcí, meetupů a staral jsem se o vzniklý portál, který jsem vytvořil.

Vzdálenější historie

S vývojem aplikací jsem přišel do styku již na SOŠ & VOŠ v Březnici v roce 2004. Napsal jsem komunitní portál pro fanoušky elektronické hudby, redakční systémy pro obce a školy ale i systémy na zakázku. Z rodného města Příbram jsem se v roce 2007 přestěhoval do Prahy, kde jsem se věnoval především kódování v HTML a CSS. Poprvé jsem přišel do styku s platformou .NET a necelý rok poté se začal učit jazyk C#.

Až do roku 2011 jsem pracoval v Lidových novinách, původně jako webový kodér, později vývojář. Začal jsem distančně studovat na FIM UHK, přičemž večery jsem věnoval studiu vývoje v C# a .NET. Vzhledem k mým zkušenostem jsem měl štěstí na "větší projekty", a díky tomu jsem se stihl za krátkou dobu praxí naučit vyvíjet moderní aplikace s použitím nejnovějších technologií.