Miroslav Holec

Software & Cloud Architect

miroslavholec.cz / skoleni / asp-net-core-mvc-jednodenni

Školení ASP.NET Core MVC - jednodenní

Microsoft® po dvou letech usilovné práce představil zcela nový framework pro vývoj webových aplikací s názvem ASP.NET Core. Pro vývojáře tak nastává čas upgradu znalostí a přizpůsobení se novému trendu, se kterým Microsoft® přišel. Novinek je spousta a jak už to u nové technologie bývá - je to jedinečná příležitost být jedním z prvních vývojářů, kteří nastoupí do tohoto rozjíždějícího se vlaku. Tento kurz je vhodný i pro .NET vývojáře, kteří nemají s MVC žádné zkušenosti. Po absolvování kurzu bude vývojář schopen do značné míry proniknout i do stávajících MVC 5 aplikací.

Toto je jednodenní varianta školení, která seznamuje vývojáře s konceptem ASP.NET Core. V rámci tohoto školení se témata probírají v základním rozsahu tak, aby vývojář získal kompletní představu o rozsahu ASP.NET Core. Pokud chcete jít více pod pokličku, doporučuji třídenní variantu školení.

Lektor: Miroslav Holec

Miroslav Holec MVP

Více než 10 let se věnuji vývoji moderních webových aplikací. Specializuji se na technologie ASP.NET Core MVC, Visual Studio Online a Microsoft Azure®. Své služby poskytuji formou přednášek, školení a konzultací firmám i široké veřejnosti. V současné době pomáhám firmám a profesionálům zavádět nové technologie v souvislosti s vývojem aplikací na platformách Microsoft Azure® a .NET.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ke kurzu (obsah, forma), neváhejte se na mě obrátit přímo emailem mirek@miroslavholec.cz nebo tel.: 773 272 767.

Osnova

Osnova reflektuje aktuálně vydanou verzi ASP.NET Core 2.0. Jak už to ve světě vývoje bývá, osnova se může mírně lišit podle toho, jak se budou objevovat další novinky v ASP.NET Core.

 • Architektura MVC, ASP.NET Core
 • Tooling a nastavení
 • Struktura projektů, NuGet
 • Konfigurace aplikace
 • Routing
 • Razor Engine a Razor Pages
 • Datová a aplikační logika
 • Zpracování požadavků, binding, validace
 • Integrované services, middleware a filtry
 • Validace a nastavení klientských balíčků
 • ... a další související témata

Mirek nám pomohl s proniknutím a implementací EF do našich aplikací. Srozumitelná a zároveň precizní komunikace, obrovský technologický rozhled. Mohu jen doporučit.

Filip Tůma, Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. (Praha)

Doporučené vstupní znalosti

Toto školení probírá kompletní problematiku ASP.NET Core frameworku a architektonického vzoru MVC. Je proto vhodné i pro vývojáře, kteří doposud psali aplikace v ne-MVC frameworku (např.: Web Forms, Web Pages). Předpokládá se základní znalost problematiky webového vývoje, jazyka C# a OOP. Na svém notebooku je nutné mít nainstalován následující software:

Toto školení je koncipováno pro .NET vývojáře pracující s OS Windows a vývojovým prostředím Visual Studio 2017.

Metoda výuky

Kromě odborného výkladu a prezentací budou součástí školení především praktické příklady a je proto vhodné vzít si s sebou vlastní notebook. Prezentace dostane účastník společně s osnovou v tištěné podobě. Příklady budou k dispozici na GitHub před zahájením kurzu (lze stáhnout i jako ZIP).

Termíny

Termín si můžete vybrat v registračním formuláři níže. Pokud je školení vícedenní, pak je termínem školení den zahájení vícedenního školení.

Místo Dny setkání Délka kurzu Cena bez DPH Kapacita Stav

Při zrušení registrace 0 - 7 dní před konáním školení je účtován 100% storno poplatek, 8 - 14 dní před konáním školení 10% poplatek. V ostatních případech je poplatek vrácen.

Místo konání

AZ Personalistika
PRAHA, Olšanská 2643/1a, Praha 3 – Žižkov 5
Budova SUDOP, 5. patro, dveře č. 516

Občerstvení a přestávky

Během dne bude k dispozici zajištěno drobné občerstvení, nápoje a polední oběd. Kromě polední přestávky budou kratší přestávky mezi jednotlivými částmi výkladu.

Fotografie z podobných akcí


Registrace

V současné době není žádný termín, na který by bylo možné se registrovat.


Microsoft Certified Solutions Developer Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist Microsoft Technology Associate