RESTful webové služby - Web API

Vývoji RESTových Web API jsem se začal věnovat již před několika lety. Spolu s rostoucí popularitou různých front-endových frameworků patří dnes webová API neodmyslitelně k webovému vývoji. Vývojářské týmy seznamuji s celou škálou užitečných funkcí v ASP.NET Core i s architektonickými přístupy a tipy, jak postavit RESTful Web API. O vývoji REST API školím, píšu i přednáším.

Vývoj web api v ASP.NET Core

ASP.NET Core je velmi rychlý webový framework, který má plno užitečných funkcí pro tvorbu webových služeb založených na architektonických pravidlech REST. Udělat použitelné RESTful API vyžaduje od architekta technologické znalosti i zkušenosti s potřebami front-endových vývojářů.

kontaktujte mě

SDK pro webové služby

GitHub

Integraci webových služeb vývojářům výrazně usnadňují SDK. Pomáhal jsem s architekturou RESTful Web API služby iDoklad a jsem autorem iDoklad SDK, které je dostupné opensource na GitHubu. O vývoji REST API a podpoře v ASP.NET Core mluvím každý rok na konferenci TechEd-DevCon.

Vývoj REST API služeb v ASP.NET Core

Školení Vývoj REST služeb v ASP.NET Core reaguje na moderní trendy vývoje webových aplikací a přináší ucelený trénink pro vývojáře, kteří chtějí vytvářet webové služby (API) postavené na principech REST s využitím webového frameworku ASP.NET Core.