=

Živě

Aktuálně nic neplánuji... nechcete-li si nechat ujít zajímavé vývojářské události, přihlaste se k odběru vývojářských novinek Dotnet News.

Poslední přednášky

Mediář

Zmínky z médií, sociálních sítí a další zajímavosti

1. července 2020

Byl jsem oceněn v Microsoft MVP Award 2020 za oblast Developer Technologies. Poslední rok jsem české komunitě vývojářů pomáhal především v oblasti ASP NET Core a s trendy v oblasti RESTových API. Další rok na tuto činnost navážu a přidám oblasti gRPC a Blazor Server.

Microsoft MVP 2020

17. června 2020

Historicky první obsahové video na YouTube je tady. Po 3 měsících laborování jsem konečně vytvořil video pro vývojáře v podobě, jakou bych chtěl nadále držet. A samozřejmě chci věřit, že další video bude venku dříve než zase za čtvrt roku.

6. května 2020

Pro tradiční konferenci TechEd-DevCon 2020 jsem v online formátu přichystal přednášky zaměřené na konfiguraci NET Core aplikací a klasické tipy kolem vývoje RESTových API.

TechEd-DevCon 2020

25. února 2020

Ani vývojáře ve Zlíně jsem neušetřil pohledem na REST API v roce 2020. V komorním počtu čtyř desítek vývojářů jsem na půdě Vědeckotechnického parku ICT ukazoval současné trendy související s návrhem REST API.

WUG, Zlín

18. února 2020

Byl jsem hostem #62 epizody .NET CZ Podcastu, ve které jsem povídal o RESTových API, návrhu nových API s využitím OAS, o gRPC službách a dalších souvisejících technologiích a standardech.

6. února 2020

V pražském Microsoftu jsem 3. února přednášel o webových API v roce 2020. Přednášky se zúčastnilo přes 120 vývojářů. Stejnou přednášku jsem přivezl 5. února do WUGu v Brně. Záznam přednášky si můžete včetně dalšího obsahu stáhnout ze stránek WUG.cz.

WUG, Brno

3. listopadu 2019

Přednášel jsem o vývojářských tipech na konferenci Dotnet Days, kterou jsem pomáhal organizovat WUGu a XMDG.cz. Na základě této přednášky jsem vytvořil pro příští rok i zbrusu nové školení na podobné téma.

Microsoft, Praha

23. října 2019

Přednášel jsem v Technologickém centru v Hradci Králové. Pod záštitou WUGu jsem připravil přednášky zaměřené na životní cyklus ASP.NET Core aplikací a tipy kolem vývoje aplikací.

WUG Hradec Králové

21. října 2019

Uspořádal jsem třetí setkání vývojářské minikonference Dotnet Talks, na kterou jsem pozval profesionály zaměřené na front-end vývoj. Akce se zúčastnilo přes 100 vývojářů.

Dotnet Talks #3

15. října 2019

Společně s Pavlem Křížem jsme uspořádali odpolední seminář NET Core & React Start Day 2019. Účastnilo se ho přes 30 vývojářů, které jsme seznámili s moderním stackem pro vývoj webových aplikací.

NET Core & React Start Day 2019

5. září 2019

Zorganizoval jsem další dvě veřejná školení zaměřená na technologii ASP.NET Core a vývoj RESTových API. Účastníci se seznámili s nejnovější verzí ASP.NET Core 3.0 preview9 a horkými novinkami, které Microsoft vydal pár hodin před konáním školení.

Školení ASP.NET Core, REST API

22. srpen 2019

Zorganizoval jsem další konzultační snídani na téma REST API. V komorním počtu jsme se bavili o vývoji aplikací v ASP.NET Core, architektuře REST API, dokumentování a dalších tématech. Příští konzultační snídaně se uskuteční 21. října 2019 a bude zaměřena na velmi aktuální téma ASP.NET Core 3.0.

Konzultační snídaně

1. červenec 2019

Mám radost, že i tento rok jsem získal ocenění v Microsoft MVP Award 2019. Jak vyplývá z mé činnosti v posledním roce, ocenění se tentokrát týká oblasti Developer Technologies. Tímto se tedy loučím s tím posledním, co mě spojovalo s Azurem :)

Microsoft MVP od roku 2016

17. červen 2019

Po dlouhé době jsem přednášel pro pražský WUG. V prostorách Microsoftu jsem ukazoval skrze přednášku [ASP].NET Core Demystified tajná zákoutí frameworku .NET Core.

Přednáška v Praze, WUG

11. červen 2019

Více než rok mám skvělého kouče Aleše. V návaznosti na to jsem byl pozván do podcastu Živoj jako hra, ve kterém si povídáme o koučování a mé cestě na volnou nohu.

10. červen 2019

Po dlouhé době jsem školil RESTová API na veřejném termínu, který jsem si organizoval sám ve spolupráci se společností Microsoft a JetBrains.

Veřejné školení REST API v Microsoftu

6. červen 2019

Měl jsem skvělou příležitost přednášet o dokumentování RESTových API na konferenci Corestart 3.0 v Praze.

Corestart 3.0 v Praze

22. květen 2019

Školil jsem v týmu Sense4code na Karlíně. Zmínka na instáči vždycky potěší :)

Školení pro Sense4code

16. květen 2019

Ani tento rok jsem nechyběl na pražském TechEdu. Na začátku mé první přednášky mě zradila konferenční technika a tak jsem improvizoval s notebookem vypůjčeným během přednášky od Roberta Hakena.

Přednáška na konferenci TechEd-DevCon

6. květen 2019

V OKsystem jsem přednášel na téma ASP.NET Core v kostce. Podobnou přednášku udělám už brzy v pražském WUGu.

Přednáška v OKsystem na Pankráci

7. duben 2019

Společně se pražským WUG a XMDGCZ jsme se rozhodli zorganizovat na podzim novou bezplatnou konferenci Dotnet Days. Konference bude dvoudenní a zaměřená na vývojáře a IT profesionály. Setkáme se 2. a 3. listopadu 2019 v pražském Microsoftu.

12. březen 2019

Dnes jsem měl poprvé možnost vystoupit na pátém ročníku konference Fresh IT. Povídal jsem o novinkách v [ASP].NET Core 3.0.

Konference FreshIT 2019

4. - 7. únor 2019

Od 4. do 7. února 2019 probíhal další ročník tradičních konferencí ShowIT v Bratislavě a G2B TechEd v Brně. Od úterý do čtvrtka jsem na konferencích přednášel témata:

  • Architektura REST služeb s ASP.NET Core
  • ASP.NET Core Application & Request Lifecycle

Podobné přednášky budu mít i na konferenci TechEd-DevCon 2019 v květnu v Praze.

Konference ShowIT Bratislava

17. ledna 2019

Zorganizoval jsem druhý běh minikonference Dotnet Talks s podporou OKsystem a Microsoftu. Hodnocení setkání bylo dokonce o chlup lepší než minule a na stránkách akce jsou již dostupné materiály od přednášejících ke stažení.

Setkání bylo výjimečné i díky nahrávání #39 epizody .NET CZ Podcast, kterého se účastnili všichni speakeři z večera. Epizodu si můžete poslechnout online.

kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading