Miroslav Holec

Software & Cloud Architect

miroslavholec.cz / zivotopis

Vyvíjím, píšu, školím a přednáším

Navrhuji architekturu cloudových řešení a vyvíjím moderní webové aplikace na platformě Microsoft® .NET. Sleduji novinky a dělím se o své znalosti. Pomáhám firmám a profesionálům zavádět nové technologie.Reference

Mirek nám pomohl s proniknutím a implementací EF do našich aplikací. Srozumitelná a zároveň precizní komunikace, obrovský technologický rozhled. Mohu jen doporučit. / konzultace

Filip Tůma, Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. (Praha)

Míra je výborný vývojář, kterému navíc nechybí cit pro UX/UI a pro komunikaci s méně erudovaným protějškem. V případě Míry nechybí navíc zodpovědný a spolehlivý přístup, který subjektivně u většiny vývojářů postrádám. / konzultace a vývoj

Ing. Michal Voráč, Business Development Manager, NETVOR, s.r.o. (Praha)

Se službami jsem byl nadmíru spokojený. Dobře a rychlé provedená práce. Líbila se mi iniciativa, která byla vkládaná navíc do mých požadavků. Vřele doporučují. / vývoj aplikace v cloudu

Dr. Sergej Jurčenko Ph.D., Founder, Ch3enko.com (Praha)


Microsoft Certified Solutions Developer Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist Microsoft Technology Associate


Životopis

Aktuální LinkedIn profil | Certifikace

Jmenuji se Miroslav Holec. Jsem vývojář, konzultant a lektor. Neustále se vzdělávám a předávám své know-how dalším profesionálům formou přednášek, školení a konzultací. O své práci rád mluvím i píšu. Vyvíjím webové aplikace na platformě Microsoft .NET a pomáhám s návrhem infrastruktury cloudových řešení. Jsem autorem řady open-source projektů a podílel jsem se na vývoji startupů i řízených projektů především z oblastí financí a bankovnictví.

Předávám své znalosti především formou přednášek, a článků na mém technickém blogu . Pravidelně přispívám na technická fóra a MSDN blog. Mimo jiné pravidelně přidávám příspěvky na různé vývojářské sítě, zejména Stack Overflow, DotNetPortal nebo MSDN technet fórum. Nalézt mě můžete i na sociálních sítích Twitter, Instagram, Facebook a LinkedIn.

Komunita a ocenění

V roce 2014 jsem vstoupil do programu Microsoft Student Partner, v rámci kterého jsem evangelizoval studentskou komunitu. Dva roky poté jsem prezentoval český MSP programu na MSP Summitu v USA a v červnu 2016 jsem byl zvolen jako jeden ze dvou MSP Leadů. Aktuálně v MSP programu pomáhám a podporuji studenty v jejich práci, podílím se na organizaci akcí, meetupů a starám se o nově vzniklý portál.

MVP Aktuálně působím jako jeden ze dvou českých MSP Leadů, vyvíjím webové aplikace v HAVIT, s.r.o. a za mou aktivní účast a příspěvky v oblasti Microsoft Azure jsem od října 2016 oceněn jako Microsoft Most Valuable Professional. Rovněž jsem držitelem několika certifikací, jejichž přehled lze prohlédnout v PDF.

Historie

S vývojem aplikací jsem přišel do styku již na SOŠ & VOŠ v Březnici v roce 2004. Napsal jsem komunitní portál pro fanoušky elektronické hudby, redakční systémy pro obce a školy ale i systémy na zakázku. Z rodného města Příbram jsem se v roce 2007 přestěhoval do Prahy, kde jsem se věnoval především kódování v HTML a CSS. Poprvé jsem přišel do styku s platformou .NET a necelý rok poté se začal učit jazyk C#.

Až do roku 2011 jsem pracoval v Lidových novinách, původně jako webový kodér, později vývojář. Začal jsem distančně studovat na FIM UHK, přičemž večery jsem věnoval studiu vývoje v C# a .NET. Vzhledem k mým zkušenostem jsem měl štěstí na "větší projekty", a díky tomu jsem se stihl za krátkou dobu praxí naučit vyvíjet moderní aplikace s použitím nejnovějších technologií.

V roce 2012 jsem spustil vlastní aplikace pro mobilní platformu Windows Phone a také první vlastní projekt napsaný v ASP.NET MVC - Spicephoto. V listopadu téhož roku jsem začal pracovat na startupu Webmium a WebmiumEshop, dvou projektech, které mi daly neskutečné množství zkušeností.

Rok 2014 jsem se rozhodl více otevřít vzdělávání ostatních vývojářů. Stal jsem se členem programu Microsoft Student Partner, začal pořádat přednášky na FIM UHK ale také různá školení a konzultace. Dal jsem ruce z klávesnice a začal více mluvit s lidmi. Zaměřil jsem se striktně na vývoj webových aplikací s MVC, Microsoft Azure a Visual Studio.

V současné době pomáhám firmám a profesionálům zavádět nové technologie v souvislosti s webovým vývojem na platformách Microsoft Azure a .NET.