Slovenská verzeSK

Nová podzimní školení ASP.NET Core / REST API pro firmy

Na základě skvělé zpětné vazby od firem a vývojářů jsem připravil novou podzimní sérii školení pro firmy. Od září již školím i konzultuji verzi ASP.NET Core 3.0 a přináším dvě nová témata, která navazují na základy REST API.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

16. září. 2019

NET Core 3.0 pro vývoj desktop aplikací

Reaguji na poptávku po školení, které by osvětlilo jaké jsou změny v NET Core oproti klasickému NET Frameworku a jak si NET Core nastavit pro vývoj desktopových aplikací. V tomto jednodenním školení se zaměřuji na klíčové aspekty frameworku a jeho použití pro vývoj konzolových, winformových a dalších aplikací.

Vývoj aplikací v ASP.NET Core 3.0

Tradiční školení je zaměřeno na webové vývojáře, kteří se chtějí seznámit s mechanismy v NET Core a základním nastavením webového frameworku. Díky tomuto školení pochopíte principy dependency injection, konfigurace, logování nebo například middlewares v ASP.NET Core. Školení je ideální jak pro vývojáře, kteří už něco v Core zkouší napsat, tak pro úplné nováčky nebo migranty z NET Frameworku. V rámci školení se vývojáři naučí psát micro API postavené na endpoint routingu, který byl představen v ASP.NET Core 3.0.

Vývoj REST API v ASP.NET Core 3.0

Nejprodávanější školení jsem na základě zpětné vazby prodloužil na dvoudenní školení, které v sobě kombinuje vše, co by měl vývojář vědět o ASP.NET Core frameworku společně s principy RESTového návrhu a praktickým programováním RESTových služeb. Komplexní školení, které provádí vývojáře od založení projektu až po jeho zahostování na webový server.

Architektura REST API v ASP.NET Core

Jste-li již zběhlí ve vývoji RESTových API, připravil jsem pro vás chuťovku. Školení zaměřené na oblíbené návrhové vzory a jejich uplatnění v praxi. Toto školení se věnuje problematice pokročilého nastavení DI a návrhu udržitelného RESTového API v duchu SOLID principů. Naučíte se v něm pracovat s návrhovými vzory query pattern, repository, uow i CQRS a pochopíte, kdy se kterým přístupům vyhnout a kdy je použít.

Autentizace REST API v ASP.NET Core

Váháte-li jak zabezpečit své REST API a jaký zvolit mechanismus pro ověřování, toto školení Vám pomůže v rozhodování. Seznámí vás s různými možnostmi ověřování od vývoje jednoduchých middleware až po velmi pokročilá schémata s využitím OAuth 2.0. Nit nenecháme suchou ani na tématech jako HMAC nebo obecných zásadách zabezpečení.

Migrace z ASP.NET Core 2.x na 3.x

Čas se rychle krátí. Microsoft dočasně zajistil zpětnou kompatibilitu mezi verzemi 2.x a 3.0, jenomže již brzy vyjde LTS verze ASP.NET Core 3.1 a v té již bude nezbytně nutné provést pečlivou aktualizaci vašich aplikací. Jaké novinky jsou ve verzi 3.0 a jak je správně používat se dozvíte v tomto půldenním školení.


Diskuse

Loading