Nová podzimní školení ASP.NET Core / REST API pro firmy

Miroslav Holec

Miroslav Holec

16. září. 2019

Na základě skvělé zpětné vazby od firem a vývojářů jsem připravil novou podzimní sérii školení pro firmy. Od září již školím i konzultuji verzi ASP.NET Core 3.0 a přináším dvě nová témata, která navazují na základy REST API.

NET Core 3.0 pro vývoj desktop aplikací

Reaguji na poptávku po školení, které by osvětlilo jaké jsou změny v NET Core oproti klasickému NET Frameworku a jak si NET Core nastavit pro vývoj desktopových aplikací. V tomto jednodenním školení se zaměřuji na klíčové aspekty frameworku a jeho použití pro vývoj konzolových, winformových a dalších aplikací.

Vývoj aplikací v ASP.NET Core 3.0

Tradiční školení je zaměřeno na webové vývojáře, kteří se chtějí seznámit s mechanismy v NET Core a základním nastavením webového frameworku. Díky tomuto školení pochopíte principy dependency injection, konfigurace, logování nebo například middlewares v ASP.NET Core. Školení je ideální jak pro vývojáře, kteří už něco v Core zkouší napsat, tak pro úplné nováčky nebo migranty z NET Frameworku. V rámci školení se vývojáři naučí psát micro API postavené na endpoint routingu, který byl představen v ASP.NET Core 3.0.

Vývoj REST API v ASP.NET Core 3.0

Nejprodávanější školení jsem na základě zpětné vazby prodloužil na dvoudenní školení, které v sobě kombinuje vše, co by měl vývojář vědět o ASP.NET Core frameworku společně s principy RESTového návrhu a praktickým programováním RESTových služeb. Komplexní školení, které provádí vývojáře od založení projektu až po jeho zahostování na webový server.

Architektura REST API v ASP.NET Core

Jste-li již zběhlí ve vývoji RESTových API, připravil jsem pro vás chuťovku. Školení zaměřené na oblíbené návrhové vzory a jejich uplatnění v praxi. Toto školení se věnuje problematice pokročilého nastavení DI a návrhu udržitelného RESTového API v duchu SOLID principů. Naučíte se v něm pracovat s návrhovými vzory query pattern, repository, uow i CQRS a pochopíte, kdy se kterým přístupům vyhnout a kdy je použít.

Autentizace REST API v ASP.NET Core

Váháte-li jak zabezpečit své REST API a jaký zvolit mechanismus pro ověřování, toto školení Vám pomůže v rozhodování. Seznámí vás s různými možnostmi ověřování od vývoje jednoduchých middleware až po velmi pokročilá schémata s využitím OAuth 2.0. Nit nenecháme suchou ani na tématech jako HMAC nebo obecných zásadách zabezpečení.

Migrace z ASP.NET Core 2.x na 3.x

Čas se rychle krátí. Microsoft dočasně zajistil zpětnou kompatibilitu mezi verzemi 2.x a 3.0, jenomže již brzy vyjde LTS verze ASP.NET Core 3.1 a v té již bude nezbytně nutné provést pečlivou aktualizaci vašich aplikací. Jaké novinky jsou ve verzi 3.0 a jak je správně používat se dozvíte v tomto půldenním školení.

TOP Termíny školení

ASP.NET Core se dočkal již své třetí verze a nabízí řadu možností pro vývoj webových aplikací a služeb. I v roce 2020 mám vypsané termíny na nejrůznější témata od základů .NET Core přes vývoj REST API až po mikroslužby pomocí gRPC.

Termín Místo
🍀 Novinky a změny v ASP.NET Core 3.x leden 2020 Praha více
🍀 Vývoj REST API v .NET Core (třídenní) leden 2020 Praha více
🍀 Vývoj aplikací v ASP.NET Core březen 2020 Praha více
🍀 Microservices v ASP.NET Core gRPC březen 2020 Praha více
🍀 Vývoj REST API v .NET Core (dvoudenní) březen 2020 Praha více
🍀 Tipy a triky pro ASP.NET Core březen 2020 Praha více

👨‍🎓 Čerstvá školení 2020
👍 Vývoj aplikací v ASP.NET Core
👍 Vývoj REST služeb v .NET Core
👍 Microservices v ASP.NET Core gRPC
👍 Tipy a triky v ASP.NET Core
👍 Změny v ASP.NET Core 3.x