Konzultant a lektor pro [ASP].NET Core & REST API

Miroslav Holec Píšu články o (ASP).NET Core, vývoji RESTových API a vývojářských tipech na platformě macOS. Na medium.com pak píšu další off-topic články.

Jak vracet správně chybové stavy z REST API

Jak vracet správně chybové stavy z REST API

16. října 2019 - Otázku, jak správně reagovat na chyby v REST API, si kladlo v minulosti mnoho vývojářů a každý to dělal víceméně po svém. Naštěstí dnes už existují určitá doporučení, kterých se lze držet a které obecně budou fungovat i ve vašem řešení. V článku se podíváme na základní pravidla, kterých stojí za to se držet.

Nové školení REST API Design

Nové školení REST API Design

14. října 2019 - Praxe ukazuje, že vývojáři mají reálné problémy s návrhem použitelných REST API. Rozhodl jsem se proto odtrhnout původní krátkou kapitolku o návrhu RESTful API z jednoho mého školení a věnovat tomuto tématu kompletně celý den. Zároveň tímto krokem získávám ve školení zaměřeném na vývoj REST API více prostoru pro jiná užitečná témata. Nyní mám tedy zřejmě nekomplexnější sérii kurzů, která se věnuje problematice REST API v NET Core.

Jak nastavit verzi ASP.NET Core runtime na vývojářském a produkčním prostředí

Jak nastavit verzi ASP.NET Core runtime na vývojářském a produkčním prostředí

2. října 2019 - S příchodem nové verze .NET Core 3.0 se vývojářům začínají množit v počítači různé verze SDK, které mohou způsobit na první pohled nepochopitelné anomálie. Vývojáři se na mě obrací často s velmi podobnými dotazy, pro které jsem sepsal tento rychlý souhrn chování verzí SDK a runtimes ve verzi .NET Core 3.0.Další články na blogu