🦠 COVID-19: Všechna školení nyní také on-line. Přečtěte si mé tipy na vzdělávání v době koronavirové.
Slovenská verzeSlovensko

Ocenění Microsoft MVP Award 2018 za oblast Microsoft Azure

Program Microsoft MVP Award prošel v posledním roce velkými změnami. Microsoft každý měsíc uděluje nové ocenění Microsoft MVP vybraným odborníkům, kteří pravidelně a aktivně prokazují aktivitu v různých komunitách a seznamují vývojáře s novými technologickými trendy i mainstreamovými technologiemi Microsoftu. První červenec je den, kdy se ocenění Microsoft MVP aktivním členům programu obnovují a já s radostí mohu oznámit, že i pro rok 2018 jsem oceněn jako MVP za oblast Microsoft Azure.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

2. července. 2018

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.

Co je MVP Award

Ocenění MVP je udělováno v různých kategoriích v závislosti na tom, jaké oblasti se konkrétní člověk věnuje. Píšu záměrně člověk, protože ocenění MVP má i mnoho nevývojářů (například za oblasti Office / OneNote aj.). Vyžaduje to investici velkého množství času a zpravidla tak MVP získávají lidé, kteří jsou pro svou práci zapálení a mají přirozenou chuť své znalosti sdílet s komunitou. Je tedy zřejmé, že pokud narazíte na nějakého MVP, bude to téměř s jistotou člověk, který vám vždy rád a ochotně poradí a pomůže. Ocenění je udělováno na základě aktivit, které jsou hodnoceny produktovým týmem dle technologické oblasti (zaměření). Zpravidla se MVP stane člověk, kterého si všimne lokální komunita (ostatní MVP) a lidé z lokálního Microsoftu. Takový kandidát je dále posílán do dalších úrovní k posouzení.

K ocenění MVP se váže celá řada výhod. Z mého pohledu je největší výhoda být sám o sobě členem komunity. Každoročně se koná několik společných setkání na lokální úrovni, na úrovni Evropy a jednou za rok probíhá MVP Summit v USA, během kterého se lze dozvědět nejen o chystaných novinkách v produktové oblasti, ale lze si i přímo popovídat s produktovými týmy a předat jim zpětnou vazbu. Ostatně všem MVP je dobře nasloucháno a zpětnou vazbu mají produktové tými rádi i během roku.

Mé ocenění se týká oblasti Microsoft Azure, které jsem se věnoval v posledních letech. Za uplynulý rok jsem napsal desítky článků na mém blogu a přichystal celou řadu přednášek nejen na témata z oblasti Microsoft Azure. Zřejmě největší akcí pro mě byla příprava konference Global Azure Bootcamp v Praze, kterou jsme organizovali společně s Robertem Hakenem z HAVITu.

Poděkování

I když se může zdát, že aktivit za poslední rok mám za sebou mnoho, ve skutečnosti jsem celou dobu dělal jen to, co mě baví. Bez ohledu na ocenění MVP bych tak či onak psal tento blog a tak či onak bychom se vídali na konferencích, kde bych vás seznamoval s novinkami, které Microsoft vaří. Tu cestu mi ale přesto mnoho lidí usnadňuje, zpříjemňuje a proto bych jim chtěl alespoň v tomto článku projevit vděčnost. Zejména bych chtěl poděkovat českému Microsoftu za podporu, skvělou komunikaci i pomoc s prostorami na různé akce a jejich zviditelnění. Děkuji Robertu Hakenovi a celému HAVITu za možnost seberealizace a věnování času, který mohu mým přednáškám věnovat. Také děkuji všem organizátorům konferencí za pozvání a příležitost si zapřednášet, zejména Martinu Skřenkovi, Tomáši Hercegovi, Davidu Gešvindrovi a dalším. Poděkování patří také mé přítelkyni, přátelům a rodině, kteří mě v mé práci podporuji a vidí v ní smysl. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i čtenářům mého blogu a všem, kdo mi občas poskytnout zpětnou vazbu, kterou mi tak pomáhají posouvat se dále a dělat věci vždy o špetku lépe.

Na co se zaměřím v dalších měsících

Čtete-li můj blog pravidelně, asi vám neuteklo, že posledních čtvrt roku jsem se začal aktivněji věnovat novému technologickému stacku ASP.NET Core a EF Core. Píšu o těchto frameworcích články, připravuji nová školení a první přednášky, pomáhám upgradovat vývojářské týmy a již brzy se dočkáte i worskhopu.

Důvodem změny mého zaměření je snaha o větší synergii mezi aktivitami, kterým věnuji svůj čas. Ačkoliv mám oblast Microsoft Azure rád a používám Azure služby velmi aktivně, věnovat této oblasti úsilí je náročné a zájem odborné veřejnosti velmi nízký. O tom, proč je Microsoft Azure pro mě dále neudržitelná oblast chystám článek, který vypustím v nejbližších dnech. V současné době se většina vývojářů zajímá především o technologie *.Core a právě v této oblasti chci být maximálně prospěšný.

Všem nejen českým MVP gratuluji k ocenění a těším se na další spolupráci!


Diskuse

Loading