Úvod do Redis a praktické návrhové vzory @ WUG Praha 2017

Miroslav Holec

Miroslav Holec

31. srpna. 2017 , aktualizace 4. září. 2017

Redis je moderní NoSQL úložiště párů klíč-hodnota, které umožňuje nad vestavěnými datovými typy provádět různé atomické operace. Nejedná se pouze o nástroj pro cachování, ale o komplexní úložiště, které může vývojář použít i jako frontu, zásobník nebo message broker. A jelikož je Redis dostupná také jako služba v Azure, lze ji použít jako distribuovanou mezipaměť s nízkou latencí a vysokou propustností a dostupností.

Osnova přednášky

Tuto přednášku zorganizovalo sdružení WUG. Podívejte se i na další akce, které chystá!

Ukázkám a přípravě této několikahodinové přednášky bylo věnováno mnoho času, za který děkuji společnosti HAVIT, která hledá nové posily do svého týmu!

Záznam

Zvuková stopa je v poslední třetině přednášky brána z notebooku. Omluvte proto zhoršenou kvalitu zvuku.

Prezentace ke stažení

Dema

Veškerá DEMA k přednášce jsou prezentována na fiktivním eshopu, jehož zdrojový kód včetně testovacích dat je k dispozici na GitHubu:

Toto demo je postavené na technologii ASP.NET Core 2.0 a pro spuštění je nutné mít na vývojářském stroji: Visual Studio 2017 Update 15.3, .NET Core SDK 2.0 a související nástroje pro vývoj ASP.NET Core aplikací. Pro správu Redis je dále nutné nainstalovat Redis Server (viz. náplň přednášky, část Úvod) a data jsou ukládána do relační databáze MSSQL (connection string k databázi se nastavuje v soubotu appSettings.json).

Související odkazy

Předešlé přednášky na téma Redis


👨‍🎓 Podzimní školení
👍 Změny v ASP.NET Core 3.0
👍 Vývoj REST služeb v .NET Core
👍 ASP.NET Core Blazor