=

Průběh školení

Vybudoval jsem si praxi, v rámci které mám osvědčený a fungující model firemních školení, který vývojáře baví.

Firemní školení vždy koncipuji na délku 6 až 7 hodin, ke kterým jsou připojeny přestávky a delší obědová pauza. Dopolední část je věnována především teorii a praktickým ukázkám vybrané technologie, zatímco odpolední část je zaměřená na praktické procvičování.

Z technického obsahu se snažím školení koncipovat tak, aby je bylo možné absolvovat nezávisle na sobě v libovolném pořadí. Z hlediska pedagogického kladu důraz na jednoduchost a zaměření se na nejdůležitější aspekty technologie a dostatek prostoru pro praktické procvičení a opakování.Orientační časové rozvržení

  • 09:00 - 10:30 - první blok
  • 10:30 - 12:00 - druhý blok
  • 12:00 - 13:00 - oběd
  • 13:00 - 14:00 - třetí blok
  • 14:00 - 16:00 - workshop
  • 16:00 - 17:00 - diskuse

Zaměření na klíčovou oblast

Každé školení cílím na jednu hlavní oblast. Ostatní oblasti eliminuji, aby hlavní téma nenarušovaly a zbytečně neubíraly cenný čas. Budete mít tedy prostor věnovat se oblasti, která vás skutečně zajímá a užít si školení bez zbytečné omáčky. Na související témata se lze doptat v rámci závěrečné diskuse, nebo využít jiné související školení.

Jedna osvědčená cesta k úspěchu

Řadu funkcí a oblastí je možné řešit různými způsoby. V rámci mých školení ukazuji zpravidla jednu dlouhodobě osvědčenou cestu, jak každý problém řešit. Díky tomu dostanete know-how, v rámci kterého do sebe jednotlivé dílky skládačky dokonale zapadají.

Osnova ohnutá na míru

Většina týmů řeší podobné otázky a osnovy školení tak sednou potřebám všech týmů. Přesto mnoha týmům posílám dotazníky, na základě kterých přizpůsobuji především výklad. Pochopením situace v týmu jsem schopen jedno téma a jednu osnovu předat různými způsoby tak, aby byl obsah maximálně srozumitelný.

Projekt na zelené louce

Ukázky na mých školení vytvářím na zelené louce a nemusíte se tak bát, že otevřu něco neznámého a rozpracovaného. Občas si pomáhám různými code snippety (hotovými třídami), které jsou ke stažení již během kurzu a nemusíte je tak ručně psát.

Vlastní projekt

Během školení si každý účastník nebo malé skupinky účastníků píšou vlastní projekt dle zadání, který si ze školení odnesou pro další experimentování. Díky tomu si máte možnost technologii skutečně vyzkoušet. V této workshopové části je na vás, abyste zkombinovali co jste se naučili v dopolední části a přidali trochu googlení a prohledávání dokumentace. Během této části jsem vám k dispozici a pomáhám vám s řešením potíží.

Řešení problémů

Po skončení workshopové části procházíme znovu zadání a povídáme si o problémech, které jsme řešili. Jako vstup slouží poznámky, které jsem si dělal během pomoci i vaše vstupy a podněty. Díky tomu se vzájemně obohatíme o naše zkušenosti.

Diskuse

Poslední částí školení je závěrečná diskuse nebo dle času přednáška na téma, které se nevešlo do programu nebo vzešlo z předešlého programu.

Po skončení školení mají všichni účastníci svůj vlastní projekt a dále složku, do které jim sdílím další výstupy ze školení. Jsou to:

  • prezentace
  • odkazy na různé webové stránky
  • přehled chyb, které jsme řešili při praktické části
  • praktické ukázky a další obsah
kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading