🦠 COVID-19: Všechna školení nyní také on-line. Přečtěte si mé tipy na vzdělávání v době koronavirové.
Slovenská verzeSlovensko

🏗 Architektura REST API

S vývojem API již možná máte zkušenosti, ale do architektury se Vám příliš nechce. Je tolik technologií, přístupů a možností jak REST API navrhnout. Názory se navíc často liší. Potřebujete zkrátka někoho, kdo pochopí Vaše potřeby a navrhne Vám možnosti, které připadají v úvahu a které budou dohromady správně fungovat. Tvořit synergický celek.


Nejčastěji řešená témata

🗂 Struktura projektu a rozčlenění v solution

🗂 Nastavení [ASP]NET Core frameworku dle aktuálních doporučení

🗂 Nastavení logování, integrace oblíbeného nástroje

🗂 Správné handlování výjimek a vracení chyb dle RFC

🗂 Design REST endpointů v souladu s omezeními REST

🗂 Návrh kontraktů, čili struktur reprezentujících celé API

🗂 Vývoj specifických middlewares, řešení throttlingu

🗂 Auditování requestů, práce s korelačními ID

🗂 Úprava serializace na míru, podpora dalších serializerů

🗂 Implementace autentizace a autorizace dle RFC, OAuth 2.0

🗂 Generování dokumentace s kompletní customizací

🗂 Architektura řešení, volba nápomocných design patternů

🗂 Konfigurace Entity Frameworku, nastavení mapování proti DB

🗂 Dependency Injection, vylepšení konfigurace, automatizace

🗂 Proces publikace, nastavení release pipeline, publikace do cloudu

... a mnoho dalších výzev, které nechcete vymýšlet po svém

1. Analytická schůzka

Během analytické schůzky si vyjasníme jak má Vaše API vypadat, jaké máte oblíbené nástroje a celkové zkušenosti. Já Vám postupně představím témata, která je nutná řešit a navrhnu možnosti, které máte k dispozici. Výstupem je technologické zadání na architekturu API.

🍀 ve firmě nebo online
🍀 alokace na celé odpoledne
🍀 zcela nezávazná schůzka
💸 9.900 Kč ~ půlden

2. Návrh architektury

Na základě analytické schůzky nebo zadání Vám postavím API. Díky mnoha zkušenostem z jiných projektů dokážu dodat výsledek velmi rychle. Orientační cenu Vám sdělím na základě analytické schůzky.

💸 cena dle rozsahu

3. Předání

Přidání probíhá zpravidla online a je zdarma. Týmy si však často připlácí za půldenní setkání, kde se nad architekturou dále bavíme a pracujeme s ní.

Reference

Komu jsem pomohl s architekturou

Pomáhám menším i větším týmům. Některým firmám jsem pomáhal zejména s nastavením projektu, jiným jsem navrhoval REST endpointy a jiným jsem postavil kompletně celé API včetně automaticky generované dokumentace. Pomáhám vždy s tím, co je pro Vás největší výzva.

Solitea design REST API iDoklad v2
Packeta kompletní vývoj Z-Box API
Radix pomoc s architekturou aplikace

Co říkají klienti

In-house školení pana Holce bylo v co nejvyšší možné míře přizpůsobeno našim individuálním požadavkům. Nejvíce oceňujeme to, že školení vycházelo z reálných projektů a získané zkušenosti jsou ihned použitelné v praxi.

✑ Ing. Miloš Jirčík, Soft-PC s.r.o.

Chci architekturu aplikace ☛ nechte mi na sebe kontakt a ozvu se Vám

💸 Cenová kalkulace

Tvorba architektury svépomocí je vždy nákladná položka. Vyžaduje zkušenosti nebo hlubokou rešerši, která stojí mnoho času a finančních prostředků. Navíc ji děláte zpravidla jen jednou. Když šlápnete vedle, čeká Vás přepisování projektů, které stojí další peníze.

Architektura svépomocí

Navrhnout architekturu menšího API trvá průměrně zkušenému týmu 10 - 20 člověkodnů. Vycházíme-li z cen kompetentních .NET vývojářů, bavíme se řečí mzdových nákladů o cca 55.000 - 120.000 Kč. Nepočítáme do toho školení (průměrně náklad 9.5 tis / osoba / den). V praxi se však návrh táhne delší dobu, vstupuje a mluví do něj více zaměstnanců a výsledek práce je často po nasazení do produkce nutné opravovat, což s sebou nese další náklady nebo v horším případě i ztráty.

Architektura s mou pomocí

Průměrná cena architektury za posledních 12 měsíců včetně analytických schůzek a doškolování je v mém případě cca 51.000 Kč. Jinými slovy mé expertní služby budou s jistotou znamenat úsporu. Navíc Vám dokážu architekturu dodat ve velmi krátké době. Průměrná doba dodání architektury od analytické schůzky je z mé strany 6 dní. Celou řadu věcí mám již hotovou a otestovanou. Mým úkolem je vše správně poskládat dohromady a správně zkonfigurovat, případně dopsat specifické části celého řešení.

Zanechte mi kontakt


Bezpečně zpracovávám vaše osobní údaje.
Přečtěte si jak vaše údaje chráním v souladu s GDPR »

Zde mi na sebe můžete zanechat kontakt a já se s Vami spojím. Můžete mi samozřejmě i rovnou zavolat nebo napsat na e-mail. V sekci kontakt najdete mimo jiné i aktuálně volné termíny.


Loading