=

Certifikace Microsoft MTA 98-375, MTA 98-364

Před 7 dny jsem dostal email s nabídkou několika kuponů na certifikace MTA, které jsem mohl absolvovat v rámci programu MSP. Přestože jsem již MCP a mám za sebou náročnější zkoušku 70-486 ze série MCSD, přišlo mi příhodný si zkusit udělat dvě MTA, které s mou prací souvisí.

MTA 98-364

První zmíněnou jsem celkem chtěl, protože jí chybí ekvivalent v sadě MCSD. Na Database Fundamentals jsem se moc nepřipravoval, v podstatě jsem se jen podíval na kapitoly týkající se správy a security ve videokurzu, který je dostupný zdarma. Výsledek byl 84 bodů ze 70 potřebných.

Celkově byla zkouška dost jednoduchá a některé odpovědi by se snad daly odvodit i kdybych o DB systémech nic nevědel. V tom je rozdíl oproti 70-486, kterou jsem dělal asi před 2 měsíci a která byla plná chytáků a vyžadovala větší soustředění. Otázek bylo asi 46 a na test jsem měl myslím 45 minut. Test jsem stihl odklikat a ještě jednou celý zkontrolovat.

MTA 98-375

Na zkoušku HTML5 Application Development Fundamentals jsem se vůbec nepřipravoval a podle toho to dopadlo. Dostal jsem přesně 70 potřebných bodů (tedy velmi těsný úspěch). I v tomto případě byla řada otázek dost triviálních a pro člověka, který používá HTML, JavaScript a CSS trochu v praxi si myslím, že většina otázek není problém. Když zaměstnavatel píše "požadujeme základní orientaci v HTML, JS a CSS", myslí tím asi přesně tohle.

Oproti předešlé zkoušce bylo méně otázek, asi 35, čas byl tuším stejný, nějakých 45 minut. I v tomto případě jsem si test stihl ještě jednou celý zkontrolovat a pořád jsem měl asi 10 minut rezervu.

Pro koho je MTA

Certifikace MTA se vyloženě hodí spíše pro lidi, kteří chtějí prokázat základní znalost v určité oblasti. Tedy spíše doplněk k nějaké serióznější certifikaci. Také bych certifikaci MTA doporučil těm, kteří nepracují primárně v IT oboru ale v nějakém úzce souvisejícím. Otázky nejsou zdaleka tak těžké, neobsahují žádné chytáky a materiály ke studiu mají obvykle ne více než 300 stránek.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

18. 11. 2014
upraven 29. 3. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Článek nemusí popisovat aktuální stav technologie, ideální řešení a můj současný pohled na dané téma.

Pomohl článek? Kupte mi kávu!

Kupte mi kávu!


kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading