Slovenská verzeSK

Efektivnější vývoj s ReSharperem

Poprvé jsem ReSharper použil asi před dvěma lety. Měl jsem pocit, že mi žádnou zásadní přidanou hodnotu nepřináší a jen mi zpomaluje a zasekává Visual Studio. Omyl. Velká řada vývojářů zdaleka nevyužívá všechny možnosti ReSharperu. A to ze dvou zásadních důvodů, které jsem na sobě sám v minulosti vypozoroval.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

9. září. 2014
upraven 29. března. 2016

Tento článek je již velmi zastaralý. Zastaralé články nemusí popisovat aktuální stav technologií, nejideálnější řešení a můj aktuální pohled na danou technologii.
  1. Možnosti ReSharperu jsou tak široké, že naprostá většina jde mimo mě. Dokud po jeho featurách skutečně nejdu, nemám šanci se je všechny naučit.

  2. Když už objevím, co všechno ReSharper umí, jsem přehlcen. Je těžké to všechno najednou vstřebat a nakonec stejně zůstanu u minimálnáho množství jeho funkcí.

Co ReSharper umí

Rád bych ve velmi hrubé stručnosti popsal, co vlastně ReSharper umí a zbořil tak mýty o tom, že je to pouze nástroj pro vyhledávání symbolů nebo jednoduchý refactoring, jak si mnozí myslí :)

Navigation

Neboli hledání symbolů. Jenomže síla je v tom, uvědomit si co vlastně hledáme a zvolit správnou cestu jak to najít. Vhodným způsobem hledání se dá ušetřit dvojnásobek času.

Code Cleaning

ReSharper nám pomáhá udržet kód čistý. Skvělé je, že čistotu si může každý představovat trochu jinak a ReSharper je v tomto ohledu učenlivý. Pomocí custom settings je tak možné snadno nastavit chování ReSharperu v rámci Visual Studia.

Refactoring

Není nic snazšího než rozbít kladívkem ošklivý kus kódu a změnit jej v něco srozumitelnějšího a uchopitelnějšího. I v tomhle ReSharper pomůže. Věřte ale, že kladívkem to jenom začíná a možnosti ReSharperu oceníte například v momentě, kdy budete přepisovat komplexnější části aplikace.

Generování kódu a templates

Otravuje Vás psaní neustále stejných snippetů? Možná už jste se všimli, že ReSharper umožňuje vytvořit pomocí zkratek například konstruktor tříd. Víte ale, že takové zkratky pro generování kódu si můžete vytvářet i sami?

Analýza kódu

Nechte ReSharper aby za Vás posoudil, nakolik je Váš kód udržitelný a kvalitní. Nechte ho objevit code smells a navrhnout zlepšení.

A další

Témata jako I18n, zkoumání StackTrace, Unit Testing jsou také v oblasti působnosti ReSharperu a každé téma nabízí celou řadu možností, jak si usnadnit a zrychlit práci, odbourat vývojářskou rutinu a soustředit se jen "kreativní vývoj".

Školení + 50 % sleva na licenci

Už v listopadu chystám večerní školení v Praze a v Brně, na kterém Vás seznámím se všemi přednostmi ReSharperu. Nejen, že se naučíte ReSharper používat ale také Vám poradím, jak ho uchopit, abyste se hned na samém začátku nenechali přehltit celou řadou jeho funkcí. V rámci školení dostanete i 50 % slevu na licenci. Registrace na školení jsou možné už nyní na mém webu.


Diskuse

Loading