=

přednáškaSolution Code Review

Klasická code-review se stávají standardem ve většině vývojářských týmů. Při návrhu nových aplikací je však potřeba podívat se na řešení jako celek. Nehledáme konkrétní nedostatky či chyby v kódu, ale zejména opakující se nedostatky či rizika, která ovlivňují a ohrožují aplikaci jako celek.

Vývojáři jsou především lidé a lidé mají tendenci omezení a nedostatky časem přehlížet, akceptovat a dlouhodobě tolerovat. Solution code review dokáže odhalit opakující se vzorce a upozornit tým na slabá místa v kódu, která mohou aplikaci ohrožovat nebo zpomalovat. Solution Code Review pomáhají často najít jiná řešení, která vývojářům ulehčí život, ušetří čas a nebo minimalizují množství chyb.

Osnova

V čem solution code review spočívá

      Srovnání s „klasickým“ code review

      Největší výzvy solution code review

      Ideální výstup ze solution code review

      Oblíbené nástroje pro práci

Nejčastější místa zrady v .NETu

Review je za námi, co teď?


Chcete vědět více? V tomto článku jsem vypíchl hlavní myšlenky, o kterých bude v přednášce řeč. Přednáška bude především doplněna o nejčastější místa v projektech, která se hemží problémy.

Termín přednášky
17. 02. 2022 @ 16:00 - 17:30

zdarma
připojení odkudkoliv
pokládání dotazů v chatu
prezentace a odkazy zdarma
záznam ke shlédnutí online

Vzhledem ke stíženým podmínkám práce přednášku tentokrát natočím pár hodin předem a budu ji vysílat živě v 16:00 s tím, že na odpovědi budu odpovídat textem a e-mailem.

Registrujte se

Registrace


kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading