COVID-19: Všechna školení nyní i on-line. Přečtěte si mé tipy na vzdělávání v době koronavirové.
Slovenská verzeSlovensky

wiki Open API Specification

Miroslav Holec

18. února. 2020

Open API Specification (také OAS) představuje formát pro kompletní popis REST API. Je následovníkem tzv. Swagger Specification, kterou původně vytvořil Tony Tam a kterou v roce 2015 převzata společnost SmartBear Software. Ještě tentýž rok SmartBear oznamují vznik organizace Open API Initiative, do které se mimo jiné zapojily i IBM, Microsoft a Google. OAS byla představena v roce 2017 a od té doby vzniklo několik menších verzí označených 3.0.x.

OAS slouží k popisu REST API pomocí formátu JSON nebo YAML. Dokument se skládá z několika částí, které definují strukturu API, podporované HTTP metody, HTTP hlavičky i podobu vstupů a výstupů včetně ukázek. Dokument Open API Specification lze na platformě .NET Core generovat automatizovaně na základě existujícího kódu (metodika Code First) nebo lze naopak vytvořit specifikaci, na základě které je možné generovat kód (metodika Specification First). Nástroje kolem OAS jsou zastřešeny multiplatformním toolingem Swagger, jehož .NET Core odnoží je Swashbuckle Swagger. OAS nicméně podporují tisíce dalších nezávislých nástrojů.

👨‍🎓 Webináře pro vývojáře - nyní zdarma

Vzdělávat se můžete i z pohodlí domova. Klasická školení jsem doplnil o související témata, která si můžete poslechnout v podobě živých webinářů. Přidejte se téměř 200 vývojářům, kteří se již připojili k mým webinářům!

Termín Místo
🍀 Software a nástroje, které používám 6. října 2020 online více
🍀 Co ještě nevíte o middlewares 9. října 2020 online více
🍀 Blazor Server 16. října 2020 online více
🍀 Novinky v .NET 5 pro REST API 21. října 2020 online více

Loading