Slovenská verzeSlovensky

wiki Service Provider

Miroslav Holec

18. února. 2020

Za účelem dosažení techniky Inversion of Control (IoC) podporuje od samého vzniku .NET Core framework návrhový vzor Dependency Injection (DI). V rámci startu .NET Core aplikace se provádí registrace služeb do tzv. ServiceCollection. Každá služba je registrována s vybraným životním cyklem (transient, scoped, singleton), přičemž po startu aplikace je kolekce služeb sestavena do tzv. Service Provider. Service Provider je následně používán pro mechanismus DI (injektáž závislostí mezi službami).

Od verze .NET Core 3.0 je s využitím Generic Host možná jednoduchá náhrada vestavěného kontejneru (MS Dependency Injection) za jiný libovolný kontejner, který může poskytnout širší paletu funkcí. Registrace služeb pak při startu aplikace probíhá do dvou kontejnerů, přičemž o kombinaci registrací se stará tzv. Service Provider Factory.

👨‍🎓 Webináře pro vývojáře

Vzdělávat se můžete i z pohodlí domova. Klasická školení jsem doplnil o související témata, která si můžete poslechnout v podobě živých webinářů. Přidejte se téměř 200 vývojářům, kteří se již připojili k mým webinářům!

Termín Místo
🍀 Konzumace REST API v .NET Core červen 2020 on-line více
🍀 Nástroje a šablony projektů v .NET Core červen 2020 on-line více
🍀 Entity Framework Core červen 2020 on-line více

Loading
Otevřít chat