=

Ocenění Microsoft MVP Award 2017/2018

Microsoft Cloudu a speciálně platformě Microsoft Azure se věnuji již několik let. V posledních letech jsem měl příležitost přednášet na celé řadě českých konferencí, kde jsem mluvil o různých PaaS službách. Jsem jedním z vůbec prvních vývojářů, kteří se do hloubky věnovali a věnují službě Application Insights a právě o této službě jsem připravil celou řadu přednášek i článků. Nejen díky tomu jsem byl koncem roku 2016 oceněn v Microsoft MVP Award za oblast Microsoft Azure. Toto ocenění mi bylo začátkem června uděleno i pro rok 2017/2018.

Microsoft MVP Award

Ocenění oficiálně uděluje Satya Nadella (dříve S. Guggenheimer) odborníkům, kteří sdílejí své zkušenosti s ostatními profesionály a podílejí se na budování komunity. Titul Microsoft MVP je udělován lidem, kteří se velmi úzce specializují na určitou oblast a zasluhují se o šíření povědomí o této oblasti a jejich technologických inovacích v komunitě. Mé ocenění se týká oblasti Microsoft Azure, čili cloudové platformy čítající přes více než 100 nejrůznějších služeb pro vývojáře a IT profesionály. Držitelem ocenění Microsoft MVP v Čechách je 23 profesionálů, přičemž za oblast Microsoft Azure jsem aktuálně v našich končinách jediný.

mvp-reaward-2017

Jako Microsoft MVP mám přístup k informacím o produktech z první ruky a mám možnost komunikovat s produktovými týmy, vyjadřovat se k novým a plánovaným funkcím různých služeb a podílet se tak na jejich vývoji. S českým Microsoft DX týmem jsem v úzkém kontaktu, což mi umožňuje podílet se i na různých akcích a přednášet pro vývojáře o technologiích, které každodenně používám. Titul MVP uznává i většina významných softwarových společností, které mi poskytují přístup k jejich službám a produktům.

Má cesta k MVP začala začátkem roku 2014, když jsem se stal členem komunity Microsoft Student Partner. V MSP jsem se měl možnost realizovat a poznal jsem řadu skvělých lidí, kteří se podílejí na budování vývojářské komunity v Čechách kolem .NET frameworku a jiných Microsoft produktů. Začal jsem psát blog, na kterém mám nyní téměř 150 článků a začal jsem přednášet o vývoji webových aplikací. V polovině roku 2016 jsem se stal MSP leadem pro oblast Čechy a pomáhal jsem hledat a přijímat nové talenty do programu MSP. Velkou inspirací mi byla i práce nejúspěšnějších MSP ve světě, se kterými jsem se setkal koncem roku 2016 na MSP Global Summitu ve Spojených státech.

Za poslední rok jsem měl 12 přednášek na celé řadě akcí, včetně nejprestižnější konference TechEd-DevCon 2017, kde se má předáška o ASP.NET Core Web API dostala mezi 10 nejlépe hodnocených. Je to jedna z mála přednášek nezaměřených na Microsoft Azure, kterou jsem si jen utvrdil to, že nepřednáším pouze o cloudových službách ale obecně o technologiích, které mám rád.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

14. 7. 2017

Tento článek je již velmi zastaralý. Článek nemusí popisovat aktuální stav technologie, ideální řešení a můj současný pohled na dané téma.

Pomohl článek? Kupte mi kávu!

Kupte mi kávu!


kontakt zde

Dotazy, poptávky a objednávky

mirek@miroslavholec.cz
Loading