Diagnostika webových aplikací společnými silami

Miroslav Holec

Miroslav Holec

7. dubna. 2018

Diagnostice aplikací se věnuji již dlouhodou dobu a pravidelní čtenáři blogu určitě postřehli, že velmi často přednáším o službě Application Insights, která by neměla v žádné webové aplikaci chybět. Rád bych vývojářům pomohl tuto službu integrovat, avšak přednáška nenabízí zdaleka takový prostor, jaký by si zasloužila. I proto jsem se rozhodl v dalších týdnech věnovat více úsilí této oblasti a dočasně poskytnout vývojářským týmům slevy na mé služby v oblasti diagnostiky s Application Insights.

Dva dny ve vašem týmu

Své služby poskytuji ve formě krátkodobé integrace do vývojářských týmů a právě diagnostika aplikací s Application Insights je skvěle uchopitelná v rámci dvoudenní spolupráce. Program těchto dvou dnů je samozřejmě zcela individuální a šitý na míru potřebám vývojářského týmu.

První společné setkání je zaměřené na pochopení vyvíjeného produktu, seznámení s Application Insights a možnosti služby. Během prvního dne také implementujeme a nastavíme dle potřeby Application Insights SDK do projektu.

Druhé setkání proběhne s časovým odstupem a v rámci něj se podíváme na získaná data. Co s nimi budeme dělat je opět čistě individuální záležitostí.

Co vše můžeme s Application Insights dělat?

Na základě společné analýzy vytvoříme plán, jak službu Application Insights použijeme a jak budeme pracovat se získanými telemetriemi. Jako ochutnávku bych rád vypsal několik možností, co lze dělat:

a plno dalších věcí, které společně vymyslíme.

Nenechte svou aplikaci, aby si žila svým životem a získejte nad ní úplnou kontrolu.

TOP Termíny školení

ASP.NET Core se dočkal již své třetí verze a nabízí řadu možností pro vývoj webových aplikací a služeb. I v roce 2020 mám vypsané termíny na nejrůznější témata od základů .NET Core přes vývoj REST API až po mikroslužby pomocí gRPC.

Termín Místo
🍀 Novinky a změny v ASP.NET Core 3.x leden 2020 Praha více
🍀 Vývoj REST API v .NET Core (třídenní) leden 2020 Praha více
🍀 Vývoj aplikací v ASP.NET Core březen 2020 Praha více
🍀 Microservices v ASP.NET Core gRPC březen 2020 Praha více
🍀 Vývoj REST API v .NET Core (dvoudenní) březen 2020 Praha více
🍀 Tipy a triky pro ASP.NET Core březen 2020 Praha více

👨‍🎓 Čerstvá školení 2020
👍 Vývoj aplikací v ASP.NET Core
👍 Vývoj REST služeb v .NET Core
👍 Microservices v ASP.NET Core gRPC
👍 Tipy a triky v ASP.NET Core
👍 Změny v ASP.NET Core 3.x