Slovenská verzeSK

Rychlé školení pro malé týmy

Často se na mě obrací vývojářské týmy, které chtějí v určité oblasti proškolit jednoho nebo dva vývojáře. Klasické školení není pro malý tým cenově příliš výhodné a veřejná školení mají velmi obecný obsah a striktně daný termín, který Vám nemusí sedět.

Mám řešení pro 1 - 2 členné týmy

Je to jednoduché. Vyhodil jsem obecný úvod a nahradil ho komunikací a průzkumem znalostí. Místo obecné osnovy se rovnou zaměříme na reálný scénář a u jednoho počítače vytváříme společně projekt. Já programuji a přitom vysvětluji co dělám a jak přemýšlím. Neznámé rozkryjeme, známé přeskočíme a občas na Vás vysolím zákeřné dotazy, díky kterým si prověřím, zda všemu rozumíte. Až na krátkou přestávku jedeme na plný plyn. Na konci školení dostanete řadu podkladů pro další studium a dobrovolný úkol, ke kterému Vám v rámci školení udělám code-review e-mailem.

Stihneme toho dost?

Ano, zaručeně! Veřejná školení jsou celodenní, avšak kvůli přestávkám je jejich čistý vyučovací čas zhruba 6 hodin. To už jsou jen 2 hodiny rozdílu oproti mé intenzivní půldenní variantě. A to není celé.

Zatímco veřejná školení navštěvují vývojáři s různými znalostmi, ve firmě je obvykle znalost technologií podobná. Můžu tak zvolit terminologii a názvosloví, které umožní probíraný obsah snadno vstřebat a díky tomu lze řadu věci zjednodušit.

Veřejná školení jsou z poloviny plná cvičení. Je to nezbytně nutné kvůli procvičení probíraného obsahu. Zároveň je to ale časově náročné, protože za každou částí rychlí vývojáři čekají na pomalejší vývojáře a pomalejší vývojáři zpravidla stejně cvičení nestíhají. U mé intnezivní varianty sedíme u počítače společně a vše je kontinuální společná práce. V počtu 1 - 2 vývojářů pak máte možnost udělat si domácí cvičení, které Vám vyhodnotím v podobě code-review. Máte na to tolik času, kolik je potřeba a já jsem schopen daný počet cvičení rychle vyhodnotit.

Loading